Ubrusy

Jak vybrat ubrus

Máte doma ubrus? S největší pravděpodobností bude vaše odpověď kladná s tím, že je jich hned několik. Ano, ubrusy se staly nedílnou součástí většiny domácností. V podstatě jakýkoli stůl si tuto funkční ozdobu zaslouží. Jednak jde o čistě estetickou záležitost a jednak také ubrus dokáže ochránit desku stolu před případným znečištěním nebo mechanickým poškrábáním. Aby byl ale hezký a maximálně funkční, musí se zvolit ten správný! Jak na jeho výběr? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Ubrusy

Na materiálu hodně záleží

Nesmírně důležitou roli při nákupu jakéhokoli ubrusu hraje volba správného materiálu. K dispozici je jich hned několik. Nejčastěji se prodávají ubrusy:

  • bavlněné,
  • plastové,
  • pros pedální příležitosti,
  • háčkované.

 Nejoblíbenější jsou pochopitelně klasické bavlněné, jelikož nabízejí jak zajímavý design, tak i funkčnost. Na plast se raději vyplatí zapomenout a háčkované modely si najdou své místo spíše ve starších chalupách a usedlostech.

Rozměry ubrusu

Na trhu se lze setkat s ubrusy v mnoha nejrůznějších velikostech. Obecné pravidlo hovoří o tom, že ubrus by měl fakticky pokaždé hrany stolu. Máte-li hezkou desku stolu, bez větších problémů si kupte menší kus, který nechá vyniknout přírodní kráse masivního dřeva. Co se týká samotného přesahu, měl by činit cca 25 cm. Pokud je ubrus příliš vysoký, stůl s ním nebude vypadat vůbec hezky.

Ubrusy

Spíše skromnější vzory

Z hlediska dekorů ubrusu je zapotřebí volit spíše jednoduché a nevýrazné vzory. V minimalistické domácnosti by příliš ostré barvy a netradiční ornamenty mohly působit nevzhledně a narušovat celý harmonicky vypadající prostor. Ať už sháníte jakékoli ubrusy, určitě je najdete stejně jako povlečení a ostatní bytový textil v eshopu Polasek-holesov.cz. K dispozici je tady velmi pestrý sortiment za výhodné ceny.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *