Kuchyň

Trendy v kuchyni 2017

Zařizujete si novou kuchyň nebo předěláváte tu starou? Chcete moderní kuchyň? Víte, jaké jsou aktuální trendy? My ano! V posledním čase vedou pastelové barvy, patchwork a betonové či kovové prvky.

Vyhrajte si s barvami

 Barvy jsou všude. Kuchyně letošního roku jsou nadčasové a zároveň hravé. Trendem u obkladových desek jsou pastelové barvy jako například ledově modrá, jemně žlutá, pudrově růžová a také odstíny zelené. Tyto barvy se pak skvěle kombinují s bílou, antracitovou, dřevěnou nebo šedou pracovní deskou. Například barevné sladění žluté a šedé barvy vypadá prostě báječně a hlavně nadčasově. Nevěříte?

Proč patchwork tak dobře vypadá v kuchyni?

Někomu by se mohli různé styly a vzorce zdát překombinované. Patchwork však spolu se základními barvami na dvířkách a desce vypadá skvěle. Tento styl se v moderní kuchyni osvědčil hlavně u výzdoby výklenků neboli nik. Pokud se pro patchwork rozhodnete, jeho tvorbě se meze opravdu nekladou. Estetické cítění je však podmínkou. Můžete, se však samozřejmě obráti na odborníky. Pro patchwork se hodí nejvíce čtvercové kachličky menších rozměrů.  Třeba 10×10 cm či 20×20 cm. Obklady velkých formátů v kuchyni naopak vytváří menší počet spár, tím pádem bude čištění jednodušší a rychlejší. Velkoformátové obklady volte například v rozměrech 60×60 cm nebo 60×120 cm.

A co doplňky v kuchyni?

Moderní kuchyně by měly být také praktické. Pořád v nich přece jen budete vařit. Měli byste také myslet na vaše potřeby a kuchyň jim maximálně přizpůsobit. Jestliže si nevíte rady s volbou doplňků nebo s řešením odkládacích prostor, určitě se nebojte obrátit na designéry. Moderní jsou kovové doplňky se zajímavým designovým řešením. Doplňky z kovu se budou nejvíce vévodit místnostem, které jsou jinak zabarveny spíše do neutrálních tónů barev. Totéž platí u lustrů. Lustr do kuchyně má být dominantním prvkem místnosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *