Orientační svítidla

Orientační svítidla v interiéru: Myslete na bezpečnost za šera

Nasvětlení vnitřních prostor jakéhokoli objektu je zapotřebí řešit s rozmyslem. Doby, kdy existovaly pouze klasické lustry a malé svítilny, jež se instalovaly pouze do některých místností, jsou již dávno pryč. Jen si vezměte různé typy světel, které se do objektů instalují. Existují jak klasická stropní svítidla, tak i menší bodová světla anebo jiné doplňující osvětlení. Právě na něj se zaměříme podrobněji. Konkrétně se budeme zabývat instalací orientačních světel.

Orientační svítidla

Proč se instalují orientační světla?

Důvod je prostý. Zejména v nočních hodinách se člověk potřebuje velmi rychle zorientovat v prostoru. Například na chodbě se rozhodně takováto malá světélka vyplatí. Pokud jde člověk rozespalý v noci na toaletu, jistě to ocení. Máte-li doma malé děti, pak lze hovořit ještě o mnohem větším užitku. Když dítě vstane, světlo se rozsvítí a ono bez problémů trefí za rodiči nebo na WC.

Musíte na vše myslet předem?

Není to od věci. Bodová orientační osvětlení lze totiž bez problémů řešit prostřednictvím bodových světel. Ta se buď integrují do stropní konstrukce, anebo do zdí v úrovni kotníků či kolen. Druhá varianta je mnohem frekventovanější a pochopitelně také jednodušší z hlediska montáže. Příprava ale musí proběhnout již v rámci hrubé stavby nebo rozsáhlejší rekonstrukce. Jestliže chcete orientační svítidla a vše už máte ve vašem bytě či domě hotové, pořiďte si ta, jež se instalují přímo do zásuvky.

Orientační svítidla

LED technologie jako samozřejmost

Základem osvětlení jakéhokoli interiéru by měla být LED technologie. LEDky jsou totiž maximálně úsporné a vydrží velmi dlouhou dobu. Mnohdy se jedná o desítky tisíc hodin svícení, a to i v případě zapínání fotobuňkou. Výběr světel je velký a seženete je za pár desítek korun. Přesvědčit se můžete na Hpshop.cz.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *