Svářečky

Jak vybrat svářečku do domácí dílny

Precizně vybavená domácí dílna musí pojmout nejen klasické nářadí typu gola sad, klíčů a šroubováků. Své místo si zde najdou i specializované nástroje, mezi která pochopitelně patří také svářečka. V momentu, kdy je nezbytné spojit dvě části kovu, přijde dokonale vhod. Pokud o jejím nákupu uvažujete i vy, jste na správném místě. Poradíme vám, jaký model svářečky se nejvíce hodí právě do domácí dílny. Podle jakých kritérií je tedy třeba vybírat?

Účel využití na prvním místě

Na počátku byste si měli rozmyslet, zdali svářečku skutečně ve své domácnosti využijete. Mnohdy dochází k tomu, že lidé umějící se svářečkou pracovat, ji použijí i v momentu, kdy by bohatě postačily služby vrutů, případně hřebíků. I přesto si ale najde své místo všude, kde je zapotřebí stavět plot, vyrobit konstrukci branky anebo skleníku. Samozřejmě si také usnadníte i případné dělení kovového odpadu. Bez problémů si prostřednictvím svářečky vyrobíte i spojovací prvky a mnohé jiné věci.

Svářečky CO2

Svářečky CO2

MMA, MIG-MAG, nebo TIG?

Tyto tři zkratky jsou při výběru správné varianty svářečky velmi důležité. I proto si je popíšeme podrobněji.

MMA – Manual Metal Arc

Jedná se o metodu ručního svařování, k němuž slouží elektrický oblouk vytvořený obalovanými elektrodami. Zdrojem může být jak stejnosměrné, tak i střídavé napětí. První se využívá u invertorů a druhé u trafosvářeček.

MIG-MAG- Metal Inert Gas – Metal Active Gas

Tento typ materiálu je typický přidáváním materiálu přesně do místa konkrétního svarů. Tento materiál je taven obloukem a tavná lázeň je ochráněna prostřednictvím inertního plynu. Ideální je tento typ svařování u karoserií vozů anebo při spojování jemných plechů. Svářečka CO2 nesmí chybět zejména v autodílně.

TIG – Tungsten Inert Gas

Jedná se o svařovací postup, díky němuž dochází k udržování vysoké teploty mezi wolframovou neroztavitelnou diodou a dílem určeným pro svařování.

Svařovací technika v domácnosti

V podstatě je možné volit mezi trafosvářečkami, které má většina kutilů. Jsou levné, vcelku těžké, nicméně pro běžnou práci postačí. Invertorové jsou poněkud dražší a jsou citlivé na nečistoty. Umožňují ale ovládání napětí a práce s nimi je přesnější. Mimo jiné jsou také lehčí. Ať už potřebujete jakoukoli svařovací techniku anebo svářecí kukly a jiné ochranné prostředky, vše seženete za výhodné ceny na Svartop.cz.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *