Jak vybrat dobře termohrnek? Pro sebe nebo jako dárek

termohrnek

Venku mrzne, za okny padá sníh a vy stále přemýšlíte, co koupit svým blízkým k Vánocům? Kupte jim letos praktický dárek. Termohrnkem sotva někdo pohrdne. Bude se líbit třeba těm, kteří si nestíhají vypít ranní šálek své oblíbené kávy. Termohrnek lze vzít s sebou na cesty kamkoliv. Horký čaj vás tak zahřeje i na autobusové zastávce po cestě do práce. Jak si ale vybrat některý z nich právě teď?

Proč termohrnek?

Na trhu jich najdete nepřeberné množství. Termohrnek udrží horký i ledový nápoj zpravidla i několik hodin. Hodit se bude nejen v zimě, ale i v létě, když se potřebujete trochu osvěžit. Cestovat s nápojem je vždycky lépší. Aby mohl termohrnek dobře posloužit, bude ale rozhodující kvalita jeho izolace.

termohrnek

Foto: Pixabay

Aby hrnek dobře fungoval, je zapotřebí dobrá izolace

Vždy si raději vyberte hrnek s dvojitou vakuovou stěnou. Horký nebo studený nápoj v něm uchováte klidně i 12 hodin. Termohrnek by měl pojmout vždy takové množství tekutin, abyste zahnali žízeň. Pokud v něm plánujete nosit kávu, postačí jen malý termohrnek.

Při výběru ale myslete i na to, zda se vám termohrnek vejde do postranní kapsy vašeho batohu. Pokud budete chtít nosit termohrnek raději v ruce, nemělo by mu chybět ani pevné ouško na uchycení.

Nerezová ocel, plast, nebo sklo

To všechno jsou materiály, ze kterých lze termohrnek zakoupit. Plastové hrnky jsou sice levné, ale ne tak odolné jako například termohrnek z oceli. Termohrnek z dvojitého skla zase neovlivní chuť nápoje. Na každém hrnku si možná najdete to své, ale věřte, že hrnek z oceli je odolný ze všeho nejvíce. Při pádu či nárazu by měl termohrnek i něco vydržet, plast z tohoto hlediska nebude příliš vhodný.

Termohrnek s odklápěcím víkem je nejvíce praktický. Nemůže se vám stát, že se při nedostatečném zašroubování nevědomě polijete tekutinami. Budou ale jistě i tací, kteří dají přednost šroubovacímu víku. Termohrnek by měl být také snadno udržitelný. Rozhodovat o tom bude jeho široké víko díky němuž bude možné hrnek umýt i zevnitř.

Zdroje informací: https://www.chytre-bydleni.cz/exterier/jak-vybrat-termohrnek-na-cesty

https://www.comfyhome.cz/rubriky/blog/jak-vybrat-termohrnek–tipy/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.