Stará kosmetika nepatří do koše. Dá se využít!

Kosmetika

Je vaše taštička s kosmetikou plná starých laků? Hromadí se vám ve skříňkách šampony, které se k sobě příliš nehodí, a kosmetický stolek máte plný poloprázdných odličovačů a čisticích tonik? Pokud jste alespoň na jednu z těchto otázek odpověděli kladně, buďte opatrní. Rozhodně nemusíte vyhazovat staré, zastaralé nebo nepřijatelné kosmetické přípravky, které vám nevyhovují. Stále vám budou dobře sloužit v domácnosti i na večírcích. Jak je využít?

Jedinečné zbarvení

Máte doma staré rtěnky a lesky nebo stíny, které už nepoužíváte? Obarvěte jím sliz pro děti nebo DIY vychytávky. Stíny navíc rozprášíte a nasypete do lahvičky s lepidlem, čímž vytvoříte tolik oblíbenou třpytivou tyčinku – ty zejména milují mladé slečny.

Vyčistěte a vyleštěte vanu po koupání

K čištění a úklidu vany, umyvadla nebo kuchyňských či toaletních kohoutků využijete nejrůznější hadříky a předměty s abrazivními částicemi. Jen nakapejte přípravek na jemný hadřík a vyčistěte sprchu, umyvadlo nebo kohoutek. V případě, že se vám tato strategie zalíbí, budete navíc moci využívat starší čisticí prostředky na čištění dlaždic.

Vylepšete si bižuterii

Kromě toho budete moci použít starý průhledný čistič nehtů, abyste zajistili, že vaše cenná bižuterie, nikdy nezmění barvu. Stačí, když nanesete na své oblíbené šperky menší vrstvu laku a nechte ji zaschnout. Nalakujete také drobné šroubky na brýlích, které rády se rády rychle ztratí. Díky povrchové vrstvě zůstanou na svém místě.

Voňavý hadřík a hladké nožičky

Díky svému starému kondicionéru využijete stejně jako aviváž – několik kapek přidejte k ručníkům a uvidíte co se stane… Změkčující složky v pračce ručníky krásně zjemní a budou nadýchanější. Kondicionér navíc napěníte a využijete ho místo pěny na holení.

Naleštěte si boty

Lak na vlasy
Foto: Pixabay

Svůj starý lak na vlasy nemusíte vyhazovat. Pokud se chystáte ven, postříkejte si jím boty, aby se příjemně třpytily. V případě, že se během večera stane nehoda, která se stane díky červenému vínu nebo rtěnkou, neprodleně si doma ošetřete šaty lakem na vlasy a na chvíli jej nechejte působit. Po otření a vyprání by na šatech neměly zůstat žádné stopy.

Už žádné chlupy a statická elektřina

Pokud nemáte k dispozici váleček na vlasy, použijte lak na vlasy k odstranění vlasů z oblečení. Nastříkejte jej na starý ručník nebo žínku a poté jej naneste na kus oblečení – vlasy k němu přilnou. Nejenže budou šaty čisté, ale navíc budou mít antistatický efekt. Lak na vlasy se bude hodit i v případě, že se vám těsně padnoucí šaty nebo sukně nepříjemně lepí na punčocháče. V podstatě si jednou nebo dvakrát aplikujte pod šaty svůj starý lak na vlasy…

Zdroje info: maidforyou.com, prozeny.cz

Náhledové foto: Pixabay