Zloději mají o Vánocích napilno. Jak chránit dům?

zloděj

V době vánočního shonu řada z nás zapomíná na to, že zloději volno také nemají. Právě naopak, řada z nich je v tomto období aktivnějších než kdy jindy. Zopakujte si proto některá pravidla, která vám mohou pomoci klidněji spát.

Neukazujte zlodějům vše

Dbejte na odklízení vánočních obalů, které po rozbalení dárků zůstanou často přímo před vašimi dveřmi. Pro zloděje je to bohatá pastva na oči. Pomocí nápisů na obalech tak získávají snadný přehled o tom, co všechno ve svém domě máte. Lákavá je pro ně především elektronika, hračky, šperky, ale jiné technické vybavení, které je v chytrých domácnostech stále častější.

Prázdné krabice co nejrychleji odstraňte, rozřežte je menší kusy tak, aby se daly do tříděného odpadu vyhodit tak, aby nebyly vidět. Pokud jste pořídili třeba luxusní počítač, zbavte se obalu co nejdříve.

Dárky uchovejte jinde než pod stromkem

Nezapomínejte ani na to, že z ulic města je do vašeho domu vidět nejlépe. Dárky, které vám Ježíšek donesl, raději ukládejte někde, kam není přímo vidět a nikdy je nevystavujte přímo pod oknem. Nikdy nevíte, kdo se dívá.

zloděj

Foto: Pixabay

Pořiďte si detektor pohybu

Aktivním prvkem již je senzor pohybu. Jakmile půjde někdo kolem vašeho domu, světla se se prudce rozsvítí. Zloděj bude v takovém šoku, že na krádež raději rychle zapomene. Reflektor a záře ostrých světel budí u zlodějů dostatečný respekt na to, aby svých nekalých úmyslů raději na místě zanechal.

Pokud během svátků odjíždíte, nikomu o tom neříkejte

Nechlubte se zbytečně na sociálních sítích ani tím, že svoje volno budete trávit na horách. Nevypisujte zbytečně ani termíny, kdy doma nebudete. Na příspěvcích všem jen dáváte další příležitost k tomu, aby o vás zjistili co nejvíce.

Ujistěte se o kvalitě vašich dveří

Dveře, ale i okna by měly zajistit bezpečí. Vždy si pořiďte domů kvalitní zámek a svoje okna dobře zajistěte. Pokud bydlíte v přízemí, vyplatit by se mohla i ochranná mřížka. Pokud máte doma žaluzie, stáhněte je během večerního svícení co nejvíce dolů. Minimalizujte pohled do vašeho domu co nejvíce a nedávejte zlodějům zbytečně příležitost.

Zdroje informací: https://www.next.cz/jak-zabezpecit-dum-v-par-krocich-behem-vanoc

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/bydleni/zabezpecte-svuj-domov-zlodeji-o-vanocich-nezahaleji/r~i:article:766713/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.