Triky, aby svíčka déle hořela: Pomůže umístění, sůl i mráz

svíčka

Voňavá svíčka zpříjemní dlouhé zimní večery. Navodí hřejivou a útulnou atmosféru. Jak zpomalit a díky tomu prodloužit její hoření? Prozradíme vám účinné triky, díky kterým se budete déle radovat z vonící svíčky, a ještě tímto i ušetříte.

Svíčky k zimě prostě patří. Navodí relaxační pohodu a zpříjemní zimní večery, kdy je venku brzy tma. Jenže také něco stojí. O to více zamrzí, když velmi rychle vyhoří. A přitom tomu tak nemusí být. Stačí vyzkoušet osvědčené triky, díky kterým můžete snadno prodloužit životnost svíčky.

Podstata tkví ve správném umístění

Základem je správné umístění. Než zapálíte svíčku, tak se ujistěte, že stojí na pevném a rovném povrchu. Pokud by stála našikmo, bude hořet nerovnoměrně a tím rychleji dojde k vyhoření. Dávejte si pozor rovněž na průvan. Opakované zapalování svíčky může mít vliv na poškození knotu, díky tomu by pak mohl být nefunkční. Je vhodné umístit svíčku dále od otevřeného okna nebo frekventováno místa, kde se pohybuje více osob.

Studená voda a sůl k prodloužení životnosti

Osvědčený způsob k prodloužení svíčky spočívá v tom, že ji ponoříte na 1 až 2 hodiny před zapálením do studené osolené vody. Tato metoda zajistí, že svíčka nebude kapat, jakožto se zpomalí její hoření. Zde si však dávejte pozor, abyste nenamočili knot.

Delší výdrž již zapálené svíčky

Stalo se, že si již užíváte zapálenou svíčku, a přesto chcete prodloužit její hoření? Pomůže vám obyčejná kuchyňská sůl. Stačí, když horní část svíčky posypete trochou soli. Není třeba se obávat, že tím uhasíte její plamínek. Ba naopak. Sůl nasypte co nejblíže ke knotu a sledujte. Uvidíte, že vám svíčka vydrží hořet po mnohem delší dobu.

zima

Foto: Pixabay

Mráz má vliv na zpomalení

Nezáleží na tom, jaký druh svíčky máte, neboť v každé se nachází vosk, který pod vlivem tepla taje. No a čím pomaleji bude tát, tím logicky svíčka déle vydrží. Tohoto efektu docílíte tak, že svíčku na pár hodin vložíte do mrazáku. Pakliže máte větší svíčku, můžete ji tam nechat i přes noc. Jak je možné, že tento jednoduchý trik zajistí pozvolnější tání vosku? Jde o to, že mráz vosk zpevní, což prodlouží životnost svíčky až trojnásobně.

Zdroj: ireceptar.cz, prozeny.cz

Náhledové foto: Pixabay