Jak zajímavě využít stará cédéčka?

CD

Co dělat s kupou starých cédéček ve vaší domácnosti? Řada z nás má doma sbírku dnes již nepoužívaných cédéček, které zabírají na policích jen zbytečně místo. Bude proto lepší využít je k něčemu smysluplnému. Plašit s nimi můžete například i nevítané holuby na vašem balkoně. Jak?

Disky jako plašítko

Můžete je tak rozvěsit na krátký vlasec do prostoru, který chcete chránit. Třeba na balkon nebo někam, kde máte vaši úrodu. Lesk a odraz světel nedočkavé ptáky dobře vyplaší.

Hodit se však mohou i jako podtácek na horké nápoje ve vaší kuchyni. Dobře poslouží ale i v dětském pokoji. Pokud se vám zdá, že pokojíček vašim dětem zevšedněl, oživte jim prostor třpytivými cédéčky. Zprvu cédéčka povařte ve vroucí vodě na pár minut. Ještě za tepla od sebe oddělte tenkou vrchní foliovou vrstvu a zbytek disku.

Na lesklou část namalujte tři stejně velké hvězdy a postupně je vystřihněte. zavěsit je můžete třeba na zdobenou mašli na dětský lustr. Uvidíte sami, jakou radost to vašim dětem udělá. Hvězdiček jim můžete vyrobit velké množství a vytvořit jim tak můžete i lesklou oblohu. Překrytím dvou cédéček přes sebe můžete vytvořit i půlměsíc. Budete si doma připadat jako ve hvězdárně. Když na hvězdy večer posvítíte, sami uvidíte půlnoční zázrak.

CD

Foto: Pixabay

Miska z CD

Chybí vám doma miska na ořechy? A právě duhová miska by se vám líbila nejvíce? Není nic jednoduššího než ohnout cédéčko. Stěží ho však ohnete bez pečení. Cédéčko zprvu nožem po stranách nařízněte. Rozdělte ho opět po povaření na dvě části. Na pečící papír položte kuličku z alobalu a Lesklou část cédéčka přes něj přehrňte a takto dejte hroudu dvou „ingrediencí“ péct. Postačí vám k tomu dobře předehřátá trouba na 180 stupňů.

Cédéčko pečte zhruba dvě minuty. Teplem se cédéčko postupně ohne. Nemusíte mít strach, že by se cédéčko dokonce spálilo, materiál teplo bez problémů vydrží. Nakonec přikryjte nyní již zdeformované cédéčko kávovým kalíškem, a po chvíli ho uvolněte. Miska tak dostane svůj tvar. Lze ji potom využít na cokoliv, třeba na drobnosti ve vaší koupelně.

Zdroje informací: https://www.ireceptar.cz/hobby/cd-ve-vrouci-vode/

https://www.prozeny.cz/clanek/jak-vyuzit-stara-cedecka-upecte-z-nich-misku-48426

Náhledové foto: Pixabay  

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.