Jak na levné dobroty, které se hodí nejen na Mikuláše?

Sladké

Nebudeme si nic nalhávat. Doba není jednoduchá a stále rostoucí náklady na stravu, pohonné hmoty a životní energii nutí mnohé z nás sáhnout hlouběji do kapsy. Kromě toho nám blížící se svátky vytáhnou z peněženek další tisíce. Ale musí tomu tak skutečně být? Vždyť nejen v případě Mikuláše si doma připravíte potřebné dobroty sami a levně! Můžete svým dětem zabalit sladké křížaly nebo citronové oříšky…

Vykouzlete úsměvy citrónovými oříšky

Předehřejte troubu na 200 °C (horkovzdušnou lze předehřát na 180 °C). Do mísy dejte rozemletý citron z chemicky neošetřeného citronu, sůl, cukr a tymián. Vše promíchejte. Přípravný talíř vyložte pečícím papírem a rozptylte na něm všechny ořechy. Ořechy posypte směsí kůry a cukru. Vše dohromady rozmixujte a rovnoměrně pokropte olivovým olejem.

Ořechy deset minut opékejte v troubě, nechejte je, aby vychladly, a rozdělte je do malých (v ideálním případě látkových) sáčků, které vložíte do mikulášských balíčků.

Naučte se jednoduchý recept na kuličky Raffaelo

Těsto si připravíte smícháním Salka a strouhaného kokosu. Trochu kokosu si nechte stranou. Na závěr v něm můžete kuličky vyválet. Směs by měla být tužší a nikoliv řídká. Po rozmixování ji dejte na hodinu nebo dvě do lednice. Bude se s ní lépe pracovat.

Kokosové kuličky
Foto: Pixabay

Do hrnce nalijte vodu a přiveďte ji k varu. Jakmile voda začne vařit, vsypte do ní celé mandle. Vařte přibližně tři minuty a pak vodu vypusťte. Nechte vychladnout a poté mandle jednoduše oloupejte. Směs vyjměte z chladničky a rukama vytvarujte přibližně 2 až 3 cm kuličky. Do středu vtlačte celou mandli a zabalte ji do zbylého kokosu.

Želé bonbony z vlastní kuchyně

Do kastrůlku nalijte šťávu z ovoce. Přidejte želatinu a nechte šťávu do ní vsáknout. V tomto okamžiku směs zahřejte, ale nenechte ji povařit. Až se želatina rozpustí, oslaďte ji medem. Směs nalijte do malých formiček a nechte několik hodin mrazit. Následně odlepte formičky, nakrájejte želé na menší kousky, pokud to jde, zabalte je do celofánu nebo jednoduchého obalu.

Zdroje info: irecept.cz, prozeny.cz

Náhledové foto: Pixabay