Jak vybrat bezpečnostní kamerový systém pro váš dům

01_cctv

Život přináší i nepříjemné chvíle. Jednou z těch vůbec nejnepříjemnějších je potom nezvaná návštěva v podobě zlodějů. Tu sice nelze nikdy zcela vyloučit, je ale možné jí potenciálním lupičům ztížit a významně znepříjemnit. Jedním z esenciálních bezpečnostních prvků je dnes kamerový systémkamerový systém. Jaké jsou ale ty základní parametry, které napovídají, jaké možnosti dnes kamerové systémy nabízejí?

Co od kamerového systému očekávat?

Od bezpečnostního kamerového systému samozřejmě nelze čekat, že sám o sobě zabrání odhodlanému zloději ve vstupu na pozemek nebo do domu. Jeho síla spočívá v tom, že řadu potenciálních lupičů od činu odradí, nebo alespoň donutí vybrat si snazší cíl. Pokud se dotyčný nenechavec odradit nenechá, pak navíc riskuje, že vyšetřovatelé jeho činu budou mít k dispozici kvalitní důkazní materiál.

02_cctv

Foto: Pixabay

Prvky kamerového systému

Bezpečnostní kamerový systém musí logicky obsahovat kameru. Ta může být analogová i digitální. Obecně platí, že analogové kamery jsou levnější, nabízí ale nižší rozlišení. Dnešním standardem jsou nicméně tzv. IP systémy, u kterých kamera rovnou generuje digitální signál, který odesílá do záznamového zařízení. Z pohledu rozlišení jsou kamery těch nejdražších z IP systémů schopny natáčet s rozlišením až někde okolo 30 Mpix.

Právě záznamové zařízení je druhou důležitou součástí celého systému. Je nutné samozřejmě dbát na to, aby bylo kompatibilní s danou kamerou, současně ale také musíte věnovat pozornost počtu kanálů. Ten by měl být vždy vyšší, než je počet v daném okamžiku používaných kamer pro případ, že byste svůj systém chtěli rozšířit. Záznamové zařízení také musí mít dostatečnou diskovou kapacitu. Nároky na ní samozřejmě rostou s tím, jak se zvyšuje kvalita záznamu.

Další zajímavé funkce

Některé moderní kamerové systémy disponují i velmi užitečnými funkcemi jako je automatické spouštění záznamu ve chvíli, kdy systém detekuje pohyb či jakoukoliv jinou změnu v zorném poli. Zmínit můžeme i funkci přisvětlení pro záznam za horších světelných podmínek apod.

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.