Jak vybírat umělý travní koberec na zahradu či na balkon

trávník

Pokud nemáte čas na úpravu rovně zastřiženého trávníku, neváhejte si pořídit na zahradu travní koberec. I on splní veškeré požadavky na travní plochu, na které můžete během teplých letních dní pohodlně přebývat. Travní koberec vyplní i taková místa jako je například balkon, terasa, nebo předzahrádka. S travním kobercem není žádná práce při údržbě, a navíc si z něj nemůžete zanést nečistoty do vašeho bazénu, který máte na zahradě. Jak ale vybrat ten správný?

Proč umělý trávník? A z jakého materiálu?

Umělý trávník s sebou přináší i několik dalších výhod. Nevyšisuje se od slunečních paprsků ani ho nerozvodní příliv velké masy vody. Díky tomu všemu si zachová stálost a vy si budete moci bezstarostně užívat. Výhodou je i to, že umělý trávník bude stále dobře udržitelný, nebudete jej muset sekat ani stříhat. V době nepřízně počasí ho postačí lehce zamést.

koberec

Foto: Pixabay

Umělé trávníky jsou vhodné také pro alergiky. Nevíří žádné alergeny, ani pyly. Hodí se i pro malé děti, které se rády válí po zemi. S umělými trávníky tak nebudete muset řešit oblečení znečištěné od trávy apod. To všechno jsou obecné výhody, neznamená to však, že by neexistovalo typů umělých travních koberců vícero.

Konkrétně jsou využívány dva základní materiály pro výrobu. Pokud chcete vybrat opravdu kvalitní umělý trávník, volte ten, který je vyroben z polyethylenu. Alternativou je polypropylen, která je sice levnější, ale tvrdší a mnohem méně příjemný.

Délka vlasu umělé trávy

Travní plochu umělé trávy vybírejte vždy podle výšky jejího vlasu. Pokud se budete chtít cítit komfortněji, neváhejte volit typ s delším vlasem. Délka vlasu se obecně pohybuje v rozmezí od 1 mm do 45 mm a bude záležet především na vašich představách a požadavcích.

Nopy ano nebo ne?

Mimo jiné si můžete zvolit i typ travního koberce s nopy, případně bez nich. Na podklad, který je tvrdší, vybírejte raději travní plochu s nopy. Při sešlápnutí bude plocha trávy příjemnější na dotyk. Navíc tyto umělé výčnělky zajistí i kvalitnější odtok vody při prudkém lijáku. Trávníky bez nopů pokládejte spíše na místa jako je například písek, nebo hlína.

Zdroje informací: https://www.ceskestavby.cz/clanky/jak-vybrat-venkovni-travni-koberec-poznejte-vyhody-umele-travy-32027.html

https://www.prozeny.cz/clanek/travni-koberec-misto-travniku-jake-jsou-plusy-a-minusy-64132

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.