rychlovarna konvice

Jak vybírat rychlovarnou konvici

Rychlovarná konvice je dnes doma v naprosté většině domácností. Jedná se o spotřebič, který je každý den naším spolehlivým pomocníkem při přípravě čaje a kávy a bez kterého si již snad ani neumíme život představit. Mohlo by se tak zdát, že rychlovarná konvice je již doslova spotřebním zbožím, které se snad ani nevybírá a prostě se koupí. To ale není tak úplně pravda, i při výběru rychlovarné konvice se vyplatí alespoň trochu přemýšlet nad důvody, proč si koupit ten či onen model.

Technické parametry rychlovarné konvice

Podívejme se nejprve na technické parametry, které je třeba vzít pří výběru v potaz. Prvním z nich je objem. Objemově by měla být konvice dostatečná pro všechny členy domácnosti. Lze říct, že s obsahem do jednoho litru si vystačí jedna či dvě osoby. Pro vícečlennou rodinu je už vhodnější vybírat konvici s objemem 1,5 litru a více.

Druhým pro výběr důležitým parametrem je příkon. Ten se pohybuje v rozmezí 650 W až 3000 W. Nevybírejte si ale konev s nízkým příkonem, abyste vodu nevařili příliš dlouho. Příkon kolem 2000 W a více je správnou volbou. Nezapomínejte na to, že vařit by se mělo vždy jen takové množství vody, které zrovna potřebujete.

Některé konvice mají navíc možnost regulace ohřevu vody, což ocení milovníci čajů, pro které je konkrétní teplota velice důležitá. To samé platí pro domácnosti s malými dětmi. Při přípravě některých dětských pokrmů, například při ohřevu vody na mléko či některé kaší, které se rozmíchají s teplou vodou, je také důležité dodržovat konkrétní teplotu.

konvice

F

Další důležité vlastnosti rychlovarné konvice

Konvice by měla designově ladit s kuchyňskou linkou tak, aby nebyla barevně příliš odlišná od ostatních spotřebičů a doplňků, kterými máte svojí kuchyni zařízenou.

Konvice mohou být z různého materiálu. Nejlevnější jsou ty plastové, hodí se například do kanceláří, kde nemusí hrát roli designového doplňku užití. Nerezové, skleněné a keramické rychlovarné konvice jsou naopak ozdobou kuchyně. Ty nerezové jsou bytelné, skleněné jsou velmi pěkné na pohled, mají ale tu nevýhodu, že jsou náročnější na údržbu vzhledem k usazování vodního kamene. Na stranu druhou se často prodávají s pěkným a efektním podsvícením.

Keramické jsou zase náročnější na peněženku. Jsou také těžší a jsou vystaveny většímu riziku poškození. Mají ale tu výhodu, že voda se díky keramice udrží delší dobu horká.

Rychlovarné konvice významně usnadňují práci a jsou opravdovým pomocníkem v kuchyni všech domácností.

Zdroj: https://www.alza.cz/jak-vybrat-rychlovarnou-konvici

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *