Jak uzavírat otevřené igelitové pytlíky

sáček

Odmotávací a odtrhávací igelitové sáčky, které nám denně slouží k ukládání potravin, mají své nepopiratelné výhody, ale jejich používání má i jistá úskalí. V každém případě díky nim můžeme prodloužit životnost některých potravin. Toho lze docílit jejich uzavřením. Některé sáčky jsou samouzavíracím systémem vybaveny, většinou ale sami vymyslet, jak je uzavřít. Možností je hned několik: třeba pomocí lepenky nebo natahovacích gumiček, které můžete v kuchyni opakovaně použít. Tyto metody sice do jisté míry fungují, moc sofistikované a spolehlivé ale nejsou. Existuje něco lepšího?

Kvalitní sáček je základ

Zajistit potraviny nebo další obsah v igelitových sáčcích tak, aby se nevysypal nebo jinak neznehodnotil, bývá při běžných způsobech uzavírání často téměř nemožné. Gumičky ani samotná lepenka nikdy nezajistí, skutečně dokonalou těsnost. O nepropustnosti pro tekutiny, nebo jemné sypké látky ani nemluvě. Předpokladem úspěchu bude tedy vždy pevný sáček, který se jen tak neprotrhne. Sáček naplňte vždy jen do výše 3/4 tak, aby konec sáčku zůstal volný. A nyní je čas sáček uzavřít.

sáček

Foto: Pixabay

Jak zavřít sáček žehličkou a toaletním papírem

Pomocí toaletního papíru a žehličky můžete sáček pevně uzavřít. Díky tomuto způsobu uzavírání potraviny v sáčku nenavlhnou ani se nerozsypou. Sáček vydrží být díky této metodě uzavřený i po delší dobu. K vlastnímu uzavření sáčku budete potřebovat jen dvě pomůcky, které má každá domácnost k dispozici a při ruce. Budete totiž potřebovat žehličku a toaletní papír.

Toaletní papír přehněte několikrát za sebou na úroveň šíře sáčku, který potřebujete zatavit. Konec volného prostoru u sáčku položte na toaletní papír. Na něj položte další vrstvu toaletního papíru tak, aby byla vrchní část igelitu dobře zabalena. Pomocí žehličky přejíždějte po toaletním papíře tak dlouho, než se obě části igelitu pevně spojí a sáček bude pevně uzavřen.

Zdroje informací: https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/jak-zavrit-igelitovy-sacek-20301116.html

https://www.obalove-materialy.cz/o-nas/clanky/7-zpusobu-uzavreni-sacku

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.