Vysavač

Jak správně vybrat vysavač?

Před tím než si zakoupíte svůj nový vysavač, věnujte také nějaký čas správnému výběru. Nejdůležitějšími parametry, na které byste se měli zaměřit, jsou to hlavně energetická účinnost a účinnost sání. Dále také velikost vašich místností a typ podlah nebo povrchů.

Nejdůležitější parametr výběru

Tím úplně nejvíce důležitým parametrem, kterým si při výběru budete zabývat je typ vysavače. Máme několik základních typů. Prvním typem je válcový vysavač, ideální na úklid v podstatě všech podlah a čalouněných povrchů. Dalším typem je vysavač tyčový, vhodný pro časté vysávání tvrdých podlah. Výhodou tohoto typu je snadné použití a navíc nezabere mnoho místa. Pro vysávání koberců se zase doporučuj zejména stojaté vysavače s motoricky poháněným kartáčem. Každodenní malý úklid vám zpříjemní vysavač ruční, který bývá doplněn dobíjecími akumulátory. Posledními dvěma typy jsou parní vysavače, zaručující čištění bez chemikálií a robotické vysavače, které v podstatě veškerou práci udělají za vás.

Další dělení

Další klasifikací, jak můžeme vysavače rozdělit je dělení na vysavače sáčkové a bezsáčkové.Výhodou sáčkového vysavače je především hygiena. Nepřijdete totiž do styku s prachem a nečistotami, tím pádem bude ideálním pomocníkem pro alergiky. Naopak nevýhodou je častější výměna sáčků. Výměně sáčků předejdete, když si pořídíte vysavač bezsáčkový. U něj nebudete muset řešit sáčky a ušetříte tak i nějaké finance. Na druhou stranu se budete muset více věnovat údržbě a čistění filtrů a nádobě na prach.

Energetické štítky

Na základě energetického štítku na vysavači si zákazník může porovnat v úvodu zmíněné parametry. Na štítku tedy najdete třídu energetické účinnosti, která vypovídá o poměru spotřeby energie a výkonu nasávání. Dále se vysavač zařazuje do třídy podle účinnosti vysávání koberců nebo vysávání tvrdých podlah. Třídy se značí písmeny od A až G, s tím, že A je nejlepší třída. Na štítku také najdete průměrnou roční spotřebu energie, účinnost filtrace nebo míru hluku, kterou vysavač vyprodukuje.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *