Střecha

Levná a kvalitní střešní krytina

Do přestavby či renovace domů je někdy nutné zahrnout i výměnu střechy, což jsou ve výsledku nemalé výdaje. Na co se tedy při výběru střešní krytiny zaměřit, aby byla střecha co nejlevnější a zároveň z kvalitního a odolného materiálu? Na to se podíváme v dnešním článku.

Kvalita především

Šetřit ano, ale ne na úkor kvality střešní krytiny. Odolná a kvalitní střecha vám totiž zaručí dlouhé a bezproblémové užívání domu. Při výběru nejlevnější střešní krytiny dbejte na poměr kvality a vlastností, na způsobu zpracování materiálu střechy a také na hodnocení lidí, kteří si danou střešní krytinu již zakoupili. Tímto způsobem včas zjistíte, zda vámi vybraná střešní taška vhodná nebo ne.  U věcí a zvláště u těch stavebních materiálů platí, že věc levná laciná je dvakrát placená.

Podle čeho vybrat?

Střechu vybírejte takovou, která se vám k vašemu domu a fasádě zdá nejvhodnější. Nejčastěji si lidé pořizují betonovou střešní tašku, hliníkovou lehkou střešní krytinu nebo klasickou pálenou tašku. Porovnat však cenu střechy mezi dvěma různými materiály bude spíše zavádějící než přesné. Například pokud si vyberete střešní krytinu z betonu, věnujte také pozornost hodnocení nejen výrobců, ale i hodnocení kvality zpracování daných výrobků, které by mělo být uvedeno v popisu výrobku.

Další hlediska

Mezi další hlediska, které je třeba při výběru střechy zohlednit je rozsáhlost nebo- li šíře výběru určitého produktu. To znamená, že ve chvíli, kdy seženete velmi levně určitý druh tašky, nemusíte sehnat levně ani jednoduše další komponenty k instalaci tašky a to například další kusy tašek třeba hřebenáče. Poté se totiž cena může vyšplhat opět na horentní sumy. Výrobce by vám měl také poskytnout záruku střešních tašek alespoň na 25 let. Dalšími hledisky, kterou mohou pomoci utvořit co nejlepší finální cenu jsou například tašky zdarma nebo doprava k domu zdarma.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *