Skříň

Jak skvěle uspořádat šatní skříň, abychom všechno hravě našli?

 Také doma bojujete s každým centimetrem místa? Problém s úložným prostorem se dá vyřešit vestavěnou skříní na míru. Ta vám zaručí nejen úsporu místa, ale s našimi zásadami pro vnitřní uspořádání šatní skříně i skvělý přehled.

 Nejvíce používané vždy po ruce

Pokud budete mít ty nejpoužívanější věci vždy po ruce, ušetříte si tím spoustu času. Zejména po ránu, kdy je většina lidí v časovém presu. Takže, si věci často nošené či používané dejte do výšky očí, což je od 70 do 180 cm. Věci v šatní skříni hned uvidíte, nebudete je hledat na dně skříně, ani se zbytečně ohýbat či natahovat. Jestliže ráno vstáváte pravidelně ještě za tmy a nechcete nikoho budit velkým světlem, zkuste si instalovat osvětlení skříně a to uvnitř šatní skříně. Nezapomeňte také na zrcadlo, ve kterém bude vidět celá vaše postava a které šatní skříň hezky doplní.

 Sezónní oblečení

Bundy a kabáty pověste na ramínka a umístěte vždy tak, aby se zbytečně o sebe neotírali. To samé se nedá ale použít při skladování svetrů. Těžké pletené svetry nikdy na ramínka nedávejte, jejich struktura by totiž mohla povolit. Ideální tedy je sezónní a méně používané oblečení uložte do zadních prostor skříně nebo i vrchních polic, které nejsou ve vaší výšce očí. Spodní části skříně můžete zase opatřit boxy na kolečkách, do kterých můžete třídit špinavé prádlo a to pak jenom jednoduše odvézt na kolečkách k pračce.

 Nepodceňte drobnosti

Součástí vnitřního prostoru skříně by měly být i malé šuplíky a zásuvky, do nich pohodlně uložíte třeba ponožky nebo i kravaty. Šuplíky můžete schovat za posuvné dveře nebo je nechat na očích. Myslete na to, že šatní skříň se dá využít na maximum, proto se nebraňte různým úchytkám, držákům apod. Do skříní se dá uložit cokoliv, nikdy však nekombinujte například vysavač s oblečením. Bakterie a mikroorganismy v oblečení a skříni určitě nechcete. To samé platí i v případě kombinace oblečení a čistících prostředků nebo dokonce bot. K vypranému a hezky uloženému oblečení to zkrátka nejde.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *