Kamenná stěna

Kamenné prvky ve vašem bytě: Jak a kam je aplikovat?

Každý kámen je jiný. Každý má jinou strukturu, barvu i vlastnosti.  Navíc kámen je přírodní materiál, proto je každý kus originál. Do každého interiéru se tak hodí jiný typ kamene. Kam a v jaké podobě kámen do interiéru umísťovat se dozvíte v následujících řádcích.

V obývacím pokoji

Do obývacího pokoje se často využívá kamenný obklad stěn. Vyhýbat se však nemusíte ani kamenné podlaze. Navíc pokud máte podlahové topení i kámen bude v zimě příjemně teplý. V rodinných domech se také dost často využívá trend, že v celém domě je podlaha z jednoho a totéž materiálu dokonce až ven na terasu. Pro lepší údržbu se doporučuje spíše světlý kámen, zvlášť pokud máte domácí mazlíčky. Na tmavém kameni by totiž byl vidět každý chlup. Oblíbenou dekorací jsou kamenné stěny za televizí s nějakým efektivním podsvícením. V tomto případě můžete zvolit porézní pískovcovou mozaiku. Naopak třeba okolo krbu volte odolnější kámen jako je žula nebo mramor.

Kámen v kuchyni

Kámen se do kuchyně hodí z jednoho prostého důvodu. A to toho, že se jedná o odolný a tvrdý materiál. Použít ho můžete jak na podlahu, tak kuchyňskou desku. Kámen v kuchyni se může také použít jako ochranná deska zdi za pracovním prostorem. V tomto případě, ale musíte volit takový kámen, který nebude nasakovat skvrny ani mastnotu. Pískovec vhodný není, protože je porézní, tudíž veškerou špínu a mastnotu nasákne. Doporučuje se tedy žula nebo mramorová mozaika, která však musí projít impregnací, aby se stala odolným a nenasákavým materiálem.

A co koupelna?

Pokud chcete kámen do koupelny v podobě obkladů, i ty musí být z nenasákavého kamene nebo alespoň impregnované. Oblíbeným kamenným materiálem v koupelnách je mramor. Nový trendem je ale kamenné obložení pultu pod umyvadly nebo okolo vany z prosvíceného onyxu. Zajímavá může být také volba vany a umyvadla ze žuly nebo mramoru. Při instalaci však musíte brát v potaz vyšší váhu těchto druhů kamene.

Zdroj náhledového obrázku: svis.cz

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *