Jak skladovat jahody, aby nechytily plíseň?

jahody

K létu neodmyslitelně patří úroda čerstvých a červených jahod. Ať již tyto sladké plody sklízíme doma na zahrádce nebo v rámci samosběrů, které jsou oblíbenou aktivitou nejen u dospělých, ale především u dětí a jsou navíc prospěšné vašemu zdraví, naším cílem bude zužitkovat natrhané jahody maximálně efektivně. To zahrnuje i starost o tom, aby nám natrhané jahody nechytily během skladování plíseň.

Jak v jahodách udržet vitamín C

Aby se v jahodách udrželo co nejvíce vitamínu C, je potřeba jahody udržet co nejdéle čerstvé. Po natrhání jahod do košíků nevydrží totiž mnohdy ani dva dny. Existuje však možnost, jak udržet jahody čerstvé alespoň dva týdny. Postup je jednoduchý.

Ponořte jahody do octového nálevu a jahody tím nezkazí strukturu ani chuť. Nálev vytvoříte tak, že si do vhodné nádoby připravíte deset dílků vody a jeden podíl octa. Poté směs důkladně promíchejte a následně jahody v nálevu šetrně omyjte. Nechte je nakonec oschnout na tácu. Po sušení je ihned dejte do lednice a skladujte e tam odděleně od ostatních potravin.

jahoda

Foto: Pixabay

Jahody v mrazáku

Po sklizni část jahod pravděpodobně spotřebujete ihned, určité množství ale nikoliv. Zbytek nevyužitých jahod můžete zamrazit na později. Ale pozor, jahody musí být opravdu suché. Nechte je krátce předmrazit, a teprve potom je vkládejte do sáčku, který pevně uzavřete tak, aby se do něj nedostala voda z mrazáku. Případná rozmrazená voda, která by se dostala dovnitř, by nevyhnutelně narušila strukturu jahod. Ty by v konečném důsledku ztratily chuť i další vlastnosti.

Jahody jsou plody, které můžete rozhodně uchránit před brzkým zkažením. Byla by rozhodně škoda to neudělat a o část úrody přijít.

Zdroje informací: https://www.dumazahrada.cz/clanek/co-delat-aby-jahody-neplesnively-20220609.html?cx_testId=4&cx_testVariant=cx_1&cx_artPos=0#cxrecs_s

http://skladnicka.cz/jak-skladovat-jahody/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.