Jak se zbavit mechu na střeše? Máme několik způsobů

střecha

Čas je neúprosný a nezastaví se před ničím. Jeho vliv můžeme pozorovat všude kolem sebe a koneckonců i na sobě samých. Ani střechy nejsou vůči němu imunní a po nějaké době potom, co zářily novotou, se na nich začnou objevovat známky stárnutí. Jedním z jeho projevů je i mech, který se na střechách často objevuje. Jak se jej zbavit?

Mech a střechy

Střešní krytiny jsou mnohdy pokryty zeleným porostem, mechem, který leží na povrchu tašek a dělá ze střech téměř lesní zátiší. Díky tomu, že zadržuje vlhkost, narušuje strukturu střešních obkladů, a pokud je mu poskytnut dostatek času, poškozuje je a vytváří v nich pukliny. Celistvý povrch střechy je tak pomalu ale jistě narušován se všemi důsledky, které to pro funkčnost střechy má. Mechu je proto potřeba se co nejrychleji zbavit.

mech

Foto: Pixabay

Jak s mechem na střeše naložit?

Nejvíce bývá mechem zasažena severní strana střechy, na kterou nejde slunce. Právě na ní se tedy bude třeba zaměřit nejvíce. Možností, jak mech likvidovat, je několik. Vždy ale platí jedno pravidlo: pokud mech neodstraníte i s kořeny, bude výsledek jen dočasný. Mech, který odstraníte špachtlí je tak potřeba ještě navíc zlikvidovat i pomocí chemického postřiku.

Modrá skalice a mech

Na mech velice dobře působí modrá skalice, která je snadno k sehnání ve všech drogeriích nebo obchodech pro domácnost. Modrou skalici nařeďte podle uvedeného návodu na obalu tak, aby měl roztok modrozelenou barvu.

Pomocí stříkací pistole za suchého počasí potom nastříkejte roztok na místa obrostlá mechem. Roztok na likvidaci mechu na střeše si však můžete připravit i jiným způsobem. Pomocí silného octového nálevu se totiž zbavíte mechu také velmi snadno. Do kbelíku nalijte 0,5 litru octové vody a k tomu přidejte 8 litrů vody. Takto připravený roztok nanášejte na střechu pomocí koštěte a zhruba za hodinu opláchněte roztok vodou.

Zdroje informací: https://www.ireceptar.cz/zahrada/mech-na-strese-likvidace-30000809.html

https://www.strefa.cz/jak-se-zbavit-mechu-na-strese-p92992/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.