50 možných úkonů, při kterých okamžitě zvýšíte hodnotu svého milovaného domova

Modernizace kuchyně

Přestavba domácnosti je více než nákladný proces – je také časově náročná. Šokující je, že ne každé rozšíření, do kterého vložíte své těžce vydělané peníze, může být šampionem. Podle zprávy NAR se z 20 naplánovaných domácích vylepšovacích projektů pouze u tří z nich vrátila investice, když přišel čas prodat majetek.

Modernizace obýváku
Foto: Pixabay

Naštěstí nemusíte házet velké peníze do strašných nápadů a velkých projektů. S pomocí vyhledávání odborných prací jsme připravili nejlepší způsoby, jak přidat hodnotu vašemu domovu. A v případě, že se snažíte najít způsoby, jak ve spěchu vylepšit svůj prostor, podívejte se na těchto pár geniálních domácích vylepšení, která zvládnete za hodinu nebo někdy i za méně!

Postel
Foto: Pixabay

Začneme tím nejlehčím – kupte nové kování skříněk

Vyhazování a nahrazování čel skříněk nebo zařízení může být tak základní záležitostí, že ji zvládnou i amatéři, ale může také zvýšit význam vašeho domova. Je to rozumný způsob, jak vytvořit moderní a současnou kuchyni. Je to forma práce – tzv. udělej si sám. A výměna může být provedena za méně než 5000 tisíc korun pro standardní rozměry skříněk a kompaktní prostor. A další způsoby, jak oživit kulinářské centrum vašeho domova, naleznete i u svých známých nebo se držte nás a sledujte náš web.

Když už jsme u skříněk, nesmíme zapomenout na obnovení povrchu

Pokud nemáte v rozpočtu peníze na přestavbu celé kuchyně, budete moci svůj prostor ještě aktualizovat tím, že skříňky obnovíte jiným způsobem. Přestože něco vypadá opotřebovaně nebo otlučeně, neznamená to, že to musí být úplně nahrazeno. Stačí vzít brusný papír, povrch vyhladit a vyčistit. Následně natřít příjemnou barvou nebo udělat i ornamenty. Prostě si se skříňkami vyhrát!

Změňte barvu horní části nebo skříněk v kuchyni

Zatímco jednotná kuchyňská linka se může jevit jako jedno z ohnisek nabídky vašeho domu, v případě, že potřebujete, aby váš dům nabízel prémii, měli byste si vybrat světlé horní skříňky a tmavé spodní skříňky. Podle zprávy společnosti Zillow z roku 2018 získaly domy s takzvanými skříňkami ve stylu smokingu o 35 500 korun více, než se očekávalo za normálních okolností.

Umyjte dům dokola a to zvenku

Jarní úklid by neměl být prioritně zaměřen pouze pro vnitřek vašeho domu – úklid exteriéru vám může pomoci sklidit velké odměny, až přijde čas na prodej. Power mytí chodníku a garáže může rychle vyhnat i zaschlé a tvrdé nečistoty, které se vám přes zimu nahromadily na zemi. Stejně tak efektivně zvyšuje hodnotu okolí i domu v očích kupujících, s čímž souhlasí i prodejci nemovitostí. Nezapomeňte při mytí domu umýt i okna a prostor kolem oken, bez toho by byl celý úklid k ničemu.

Úhledně zastřihněte rostliny, tak aby budily dojem svěžesti

V případě, že nemáte k dispozici obrovskou částku, kterou byste mohli utratit, budete moci svůj dům v krátké době aktualizovat pomocí malých terénních úprav. Ujistěte se, že keře a dvůr jsou bezchybně zastřiženy v co nejkratší době. Tyto drobnosti mohou přilákat kupující, kteří chtějí vidět, co je uvnitř, spíše než by potřebovali jít dál. Chcete přeci, aby byl váš venkovní prostor stejně oslnivý jako váš vnitřek domu ne?

Promyslete si designovou modernizaci terénních úprav před vaším domem

Aranžování je jedním z nejlevnějších způsobů, jak rozšířit svou domácí hodnotu celého majetku. Pevné krásné a zastřižené stromy, rostliny a květiny vedle dobře udržovaného trávníku mohou zlepšit vzhled domu. Také vytrhněte odumřelou vegetaci, ukládejte hadice a udržujte vše v bezchybném přehledu, abyste vytvořili co nejlepší dojem na začátku. Nezapomeňte také na obložení záhonů a vhodného půdního překryvu.

Nezapomeňte nainstalovat jemné venkovní osvětlení, klidně podél cestičky k domu

Prvním krokem k tomu, aby se vaše terasa stala vrcholně zajímavým prostorem s ideální hodnotou pro další prodej je zavedení osvětlení pod širým nebem. NAR uvádí, že osvětlení scény stojí obvykle více peněz a prodejci získají zpět polovinu této částky, když dají své nemovitosti do reklamy.

A co takhle zabudování zavlažovacího systému

Zatímco majitelé nemovitostí se těší z pohledu na bohatou zahradu nebo rostliny, jejich touha vynaložit úsilí na zachování zeleně může být odlišná. Pokud tedy chcete zvýšit vážnost svého domova, zkuste do svého venkovního prostoru začlenit vodní systém. V rámci zprávy NAR o vlivu přestavby se rozšíření vodního systému umístilo na devátém místě na seznamu podniků, které s největší pravděpodobností zvýší hodnotu domova při dalším prodeji, a přináší návratnost investice 86 procent. To je opravdu dobrá investice!

Zmodernizujte svůj dvůr, například vydlážděním a zasazením okrasných rostlin

Vybudování dvorku na terase může okamžitě rozšířit váš prostor. Moderní terasy byly šestou nejlákavější aktualizací na volném prostranství v rámci zprávy NAR o venkovních zajímavostech. A podle zprávy dosahují návratnosti investice 55,2 %. I kdybyste svůj dům prodávat nechtěli, není na škodu si postavit příjemné místečko na čerstvém vzduchu. A které se stoprocentně bude hodit při oslavách.

Zorganizujte stavbu venkovního posezení

Vytvoření malého venkovního prostoru k posezení může být tím správným nápadem, který zvýší vaši domácí venkovní poptávku. Založte terasu nebo dvůr jako obytný prostor pod širým nebem s pohodlnými podložkami na nábytku, rohoží, grilem… nebo televizí v případě, že je oblast zajištěna. To zvyšuje celkový pohled vašeho domu v mysli kupujícího. Takže pozor na to přátelé.

Nechte si zušlechtit stromy zahradníkem

Jeden z nejméně náročných způsobů, jak do domácnosti vnést větší hodnotu, skutečně nevyžaduje brigádníka. Podle zprávy NAR činí odhadovaná cena za péči o stromy – včetně aplikace hnojiva, stříhání, prořezávání, vytrhávání nechtěných stromů a postřiku stromů – 46 tisíc, z nichž se neuvěřitelných 100 procent vrátí, když prodávající nabídnou své domy.

Stavba malé i větší a útulné terasy pro romantické večery

Pokud byste rádi proměnili svůj prostor pod širým nebem v prostor, který celkově zvýší hodnotu vašeho domova, stavba terasy by mohla být skvělým začátkem. Podle všeho, přineslo postavení a zrenovování terasy 69,1 procentní návratnost, když přišel čas na prodej. Lidé, kteří musí sedět celé dny v kancelářích, jsou prostě rádi za soukromí na terase, která je na čerstvém vzduchu. Divíte se? My rozhodně ne!

Instalace krbu nebo ohniště

Kdo říká, že váš venkovní prostor by měl být použitelný pouze v určitém období? Pořízení ohniště nejenže umožní trávit venku chladné večery, ale navíc zvýší celkovou vážnost vašeho domu. NAR uvádí, že zahrnutí ohniště pod širým nebem stojí běžně 6 000 korun, ale z těchto nákladů se vrátí – 67 procent – když je čas je nabídnout. Samozřejmě, že cena se odvíjí dle trhu a podle druhu ohniště. Některá ohniště si můžete s klidem postavit i sami!

Přemalujte zašlé stěny novou barvu

Může to trvat několik hodin, ale nový nátěr místnosti může zcela změnit váš prostor k lepšímu – a na cestě k němu přidat opravdovou hodnotu. Matné povrchové úpravy jsou vidět pokročilejší a my se přikláníme k tomu, abychom se vyhnuli vaječné skořápce. Výběr odlišných barev, vskutku v případě, že dva odstíny bílé – jeden pro příčky, druhý pro obložení, vchody a strop – zahrne do prostoru detail a hloubku. Mnohem lepší je však souhlasit s informacemi NAR, že vymalování mělo jedno z nejpozoruhodnějších skóre potěšení pro jakékoli domácí rozšíření.

Otevřete prostor, tak aby byly místnosti přehledné – kdo by měl zájem o sklad?

Potřebujete do svého prostoru vnést větší hodnotu? Neuvěřitelným začátkem může být položení několika příček. Vytvoření otevřeného konceptu uspořádání podlaží počínaje kuchyní a konče obývacím pokojem nebo jídelnou může být velmi životaschopným redesignem, který do domů vnáší opravdovou hodnotu. Musíme poznamenat, že v současné době, kdy stále více lidí pracuje, jí, chodí si užívat, nebo studují doma, je to obvykle obzvláště lákavý formát. A v případě, že potřebujete udržet tuto drahou investici bezpochyby nedotčenou, stoprocentně se ujistěte nade vší pochybnost, že znáte všechny příznaky, že se váš dům rozpadá.

Nainstalujte chytré technologie pro domácnost

V případě, že potřebujete zvýšit význam vaší domácnosti, je na čase začít uvažovat o důvtipu. Příspěvek několika chytrých domácích inovací může rychle zvýšit hodnotu vašeho domova, aniž by to vyžadovalo kolosální rekonstrukci. Proveďte chytrá vylepšení, jako je váš vnitřní regulátor, osvětlení, vstupních dveří s klávesnicí, požární lokátory a bezpečnostní kamery. V případě, že vše ostatní je stejné mezi několika domy, které kupující hledají, pro váš domácí tým by vyhrálo velkou roli chytré posílení. Ve skutečnosti byla tato vychytávka z oblasti domácí inovace vyznamenána jako hlavní módní prvek v odhadovém plánu 2019 od společnosti Zillow.

Snažte se odstranit koberce z domu – místo toho se naučte vycházet s klasickou podlahou

Současní domácí kupující jsou od koberců odrazeni. Položení lesklé moderní dřevěné podlahy se několikanásobně vyplatí. A v případě, že vás stresuje, že vás podlaha v dobré víře přijde na pěkný balík peněz, neustále existují skvělé volby k běžným dřevěným podlahám. Domácí renovátoři si mohou koupit navržené nebo krycí dřevo za částečný poplatek za jinak nákladnou podlahu.

Popřemýšlejte nad instalací izolace do svého podkroví

Průvan v domě – nebo takový průvan, který neudrží chladný vzduch, čerpaný z jeho klimatizační jednotky – je pro budoucí kupující odrazující. Naštěstí stačí malý kryt v podkroví, abyste skutečně zvýšili hodnotu svého domu v současnosti i v budoucnosti. Za normálních okolností můžete vidět 108 až 116 procent návratnost instalace – jakmile zahrnete horní oddělovač místností. Je to proto, že kryt zabezpečuje dům před výměnou tepla, čímž se snižují účty za energii. Oddělovač navíc zabraňuje pronikání vlhkosti do citlivých částí domu, takže chrání vaši investici.

Pusťte se do dokončovacích prací v suterénu

Změna nedokončeného prostoru ve sklepě může být klíčem k tomu, abyste mohli nabídnout svůj domov za vyšší cenu. Nedokončený sklep po bouřce může být zlatým dolem. V suterénu se nachází hodně práce, a protože jde cena za materiál nahoru, můžete počítat s tím, že pokud nebude dokončen vámi, pak dům nikdy neprodáte. Nebo aspoň ne za požadovanou částku!

Nezapomeňte na výměnu zastaralých garážových vrat

Znáte to. Ten ošuntělý vjezd do přístřešku pro auto, do kterého jste stokrát vlezli, bourá nabídku kontroly vašeho domu. Naštěstí jeho nahrazení není kolosálně nákladnou investicí a díky němu může být váš dům v dlouhodobém horizontu mnohem atraktivnější. Zavedením nového vjezdu do přístřešku pro auto dosáhnete až 92procentní návratnosti vaší investice. Vjezdy do přístřešku pro auto zvyšují požadavek na kontrolu, poskytují bezpečnost a zabezpečení. A skutečně nabízejí pomoc s účty za životní energii, pokud je k dispozici jistá izolace.

Podívejte se na nabídku ocelových dveří, které dnes vedou na trhu

Vstupní dveře, které jsou vyrobeny z oceli, opravdu zvyšují přitažlivost kupujících – jsou hladké a čisté a dodávají se v sortimentu obalů a obložení. Zvyšují bezpečnost vašeho domova a odolávají opotřebení a nepodléhají kroucení nebo rozpadu jako dřevěné dveře. Navíc mají návratnost investice 91 procent, jen tak na okraj.

Zařiďte si i kamenné dýhy

Stačí malá kamenná dýha, která zcela změní vnější vzhled vašeho domova a efektivně tak zvýší zájem o váš dům. Vyrobené kamenné obklady vám mohou přinést až 92procentní návratnost.

Dokončete dlouho naplánované drobné opravy v domě

Budete si myslet, že tyto drobné opravy v domě jsou ztrátou času, ale v případě, že se k nim nedostanete vhodným způsobem, přijdete o balík peněz. Provádějte drobné opravy v domácnosti – navrhujeme, abyste dvakrát do týdne prošli celý dům a zapsali si, co je potřeba opravit. Podle všeho jsou nejčastěji vadná svítidla, poškození plechu, rozštípaná malta, rozbitá okna, nedodané záclony a oťukané rámy vchodů jsou skvělým místem, kde začít.

Vyměňte stará okna za nová a těsnící

Potřebujete vytvořit svůj domov klidnější, snížit své účty za energii a zvýšit si sebevědomí, když přijde čas na nabídku? V tom okamžiku vyměňte stará okna za nová plastová. Zatímco za výměnu 10 oken v domě zaplatíte přibližně pár tisíc korun, návratnost investice se vám vrátí o 73,4 procenta.

Přestavba poškrábané kuchyňské linky

Tyto starobylé krycí nebo dlaždicové pulty snižují požadavek vašeho domova a jeho potenciální nabídkový bod. Zavedení kamenných nebo křemenných pultů je naštěstí jednoduché a může rychle posunout dopředu pohled na váš dům a jeho hodnotu. Výměna pultů může být dokončena za méně než 10 000 korun a bude mít obrovský vliv na hodnotu.

Výměna čelních desek a nástěnných vypínačů

Tyto kovové kryty spínačů světel mohly kdysi jít spolu s výzdobou vašeho domova, ale v současné době je jen spravedlivé vyměnit zastaralé za moderní, aby šly s dobou. Naštěstí to nebude stát mnoho peněz a výměna trvá pouhých pár sekund, než nahradíte levné plastové kryty bohatšími dřevěnými, keramickými nebo kovovými s vynikající vkusnou nabídkou a návratností investic.

Instalace bodovek do stropu místo lustrů

Potřebujete, aby každá místnost ve vaší domácnosti byla jasnější, krásnější a dražší? Odpověď je jednoduchá: zapuštěné osvětlení. Obývací pokoje by měly mít čtyři zapuštěná světla a chodby a kuchyně by jich měly mít také několik. V závislosti na testeru obvodů a složitosti elektroinstalace může jedno zapuštěné světlo stát 200 až 750 Kč. V případě, že peníze jsou omezené, předepsali bychom soustředit se na poutavé a obytné prostory. Prostě osvětlete nejdůležitější prostory, které kupující nalákají.

Přidejte do kuchyně pod skřínky světla

Včetně osvětlení pod kuchyňskou linkou se prostor kuchyně skutečně rozzáří. Naštěstí může stačit jen několik nalepovacích hnaných světel, abyste dosáhli požadovaného vzhledu, takže obvykle jde o rozumný a jednoduchý způsob, jak rozšířit hodnotu vašeho domova.

Zkontrolujte a vyměňte stará svítidla za nová a úspornější

Zeptejte se jakéhokoli skutečného realitního prodejce nebo architekta a řekne vám, že tyto levné instalace světel v obchodech s domácími potřebami vám nezajistí velkou výplatu poté, co půjdete nabídnout svůj dům. V každém případě vylepšete své osvětlení a tím i pomyslný šek od potenciálního kupce. V případě, že stále žijete s prvními instalacemi od stavitelů (myslíme upravené zápustné držáky a lustry)… pak se díváme na vás! Osvětlovací instalace, stejně jako určité vybavení, jsou ozdobou vašeho domu. Skvělá zpráva? Instalace, které doplňují váš domácký styl a je v módě, jsou k dostání v opravdu každé cenové relaci.

Vyplatí se i instalace závěsného stojanu na hrnce a pánve

Pokud chcete zvýšit hodnotu svého domova, je nanejvýš důležité, abyste snížili nepořádek všude, kde je to možné, zejména v často používaných prostorách, jako je kuchyň. Na uspořádání existuje jednoduché řešení – horní stojan na hrnce a nádoby. Díky němu může váš prostor okamžitě vypadat uceleněji a po nabídce získáte pár peněz navíc.

Vyberte si energeticky úsporné spotřebiče

Chcete vytvořit z kuchyně hlavní nabídku pro svou domácnost? Pořízení moderních energeticky účinných strojů vám nejen zlepší vzhled kuchyně, ale ušetří vám peníze za elektřinu.

Osvěžte svou vodovodní baterii

Zařazení nepoužívané výlevky do kuchyně může v podstatě změnit vzhled vašeho prostoru. Modernizace dřezu pomocí moderně vyhlížejícího zařízení dodá každé kuchyni ten správný „wow“ faktor. Drobná přestavba kuchyně zlepší celkový vzhled a dojem z kuchyně, aniž byste museli vykrást banku.

Osvěžte holé a bílé stěny svými uměleckými obrazy a uměním

V některých případech je rozšíření hodnoty vašeho domova stejně jednoduché jako výměna zastaralého rodinného zastoupení za něco trochu svěžejšího. Domácí nábytek a umělecká díla mají obrovský vliv na pocit a úctu, kterou váš dům vyvolává. Navrhuje, abyste upravili nebo nahradili závěsné příčky novými nepoužívanými uměleckými díly. Nemusí jít o nic drahého, ale musíte vědět, jak obrazy designově pověsit.

Vylepšete vzhled a funkčnost svého vstupního prostoru

Váš vchod může být pro potenciální kupce hlavním bodem nabídky. Funguje závora? Je to přívětivý průchod? Neodlupuje se na vstupním vchodu barva? Rozbité sklo? Těchto otázek je celá hromada. Udělejte z vchodu výstavní místo a vytvořte pozitivní dojem hned na začátku.

Natřete svůj obývací pokoj šedou barvou

Čtyři litry barvy není nijak obrovská investice. V každém případě může výběr správné barvy znamenat obrovský rozdíl v ceně vašeho domu. Podle studie Zillow z roku 2018, byl obývací pokoj vyžadován ve světle šedé barvě a v době uzavření smlouvy přišel majitele domu na zhruba více jak 70 000 Kč.

Postarejte se o nový lak na své vchodové dveře

I když se vám může zdát, že jde o zbytečnost, toto poctivé vylepšení předního vchodu skutečně zvýší prestiž vašeho domova. Někdo si musí prostě dlouho vybírat, zda chce vstoupit do vašeho domu. Ale tato práce vám zaručí okamžitou návštěvu. Pokud se rozhodnete svoji nemovitost jednou prodat, pak vám čerstvě nalakované dveře pomohou udělat díru na trhu! Dejte svému domovu šanci bojovat. Natřete vchod a okenice v případě, že se to týká i vjezdu do garáže. Může jít o levnou záležitost a zároveň o nutnou údržbu! Využijte hluboké, silné modré, zelené a vínové tóny, abyste šli s dobou.

Zmenšete počet kusů látky

Zatímco v minulosti byly přeplněné závěsy, čalouněný nábytek a nekonečný oceán přehazovacích podložek vrcholem designu interiérů, dnes vám tento nepořádek nepřinese žádné další peníze. Odstraňte nadměrné množství polštářků, přehozů a potahů. Čisté linie – bez ohledu na styl vašeho domu – nikdy nevyjdou z módy. Textilie zachycují vlhkost, nepořádek a alergeny. Vrstvy závěsů zakrývají světlo a mohou způsobit, že okna vypadají daleko menší, stropy nižší a všechno ošuntělé. Stejně tak četné polštářky a přehozy neudělají pohovku přívětivou.

Zušlechtění stávajících podlah

V případě, že vaše podlahy nejsou ve skvělém stavu, vyndejte peníze na aktualizaci. Existují různé peněžní úrovně redesignů, které budete moci s podlahami provádět. V případě, že se jedná o tvrdé dřevo, máte na výběr mezi broušením a leštěním, přebarvením, překrytím nebo úplnou výměnou.

Reglazurování vany

Vaše starobylá vana nemusí být nahrazena drahou vanou, abyste si jí vážili. Podle profesionálních makléřů je opětovné zasklení vany podobnou výhodnou generální opravy domácnosti, která je mnohem rozumnější. Je to mírně levná alternativa a přilákáte kupující, kteří se dívají na zářivě bílé, třpytivé místo k odpočinku.

Vyměňte dlažbu ve sprchovém koutě

Kromě toho může nová dlažba na toaletě opět rozzářit vaši umývárnu. Nikdo nepotřebuje odtahovat sprchový závěs a vidět tmavou špínu. To by se každý zhrozil a utekl! Opětovné drážkování obkladů je jednoduchý, malý projekt, díky němuž mohou obložené příčky působit moderně.

Uspořádání místa v prádelně

Váš malý soukromý prostor na praní prádla – pokud máte to štěstí, že ho máte – by mohl být klíčem k tomu, abyste do své domácnosti vnesli skutečnou hodnotu. Pokud máte v prádelně nebo v jiné malé zóně prostor, zařiďte si ho jako balicí centrum s balicím papírem, mašlemi, páskou, nůžkami atd. nebo jako pěstební centrum s několika hliněnými květináči, lopatkou, nůžkami a půdou. Proměníte tak promarněný prostor v další luxusní prostor za mimořádně malou hotovost.

Maximalizujte a srovnejte úložný prostor v garáži

Neuklizený přístřešek pro auto potenciální kupce nezíská. V případě, že potřebujete vytvořit svůj prostor atraktivnější, užitečnější a poutavější pro někoho, kdo je ochoten zaplatit další tisíce, je čas zahrnout několik kapacit a vyčistit tento nepřehledný prostor. Investujte do regálů nebo závěsů s přiměřenou kapacitou pro váš přístřešek na auto. Udělejte z něj organizovaný prostor, který by si jednotlivci přáli mít ve své současné domácnosti.

Natření podlahy v garáži

Potřebujete další jednoduchý způsob, jak vytvořit lesk vaší garáže? Stačí k tomu jen trochu barvy. Pokud je podlaha garáže pěkná, natřete ji akrylovou barvou určenou pro podlahy garáží.

Vytěžte maximum ze zadní místnosti v domě

Využití zadního vchodu je jednoduchý způsob, jak ve spěchu dodat svému domovu trochu opravdové hodnoty. Do zóny, která se může stát improvizovanou blátivou místností, umístěte sedátko s úchytkami na kabáty a možná i poklop na boty, čepice, rukavice atd.

Minimalismus – ten dnes frčí

Jako běžný průběh přehlídky se bohaté textury, vzory a styly plánů z velké části nevzdají hlavní návratnosti investic. Když se snažíte zvýšit vážnost svého domova, umírněnost přináší nejvíce extrémních peněz. Kupující jsou v dnešní době výjimečně ovlivněni domácím vzhledem, který vidí na HGTV, který se zdá být přímým směrem k tomu, co řada jednotlivců říká, že se snaží: najít nestranné barvy, čisté povrchy a zanedbatelné okenní úpravy.

Odvážná barva v koupelně

Zatímco neutrální barvy vám mohou dobře posloužit ve zbytku domu, v koupelně se zdá, že některé zásadní rozdíly dlouhodobě zvýší význam vaší domácnosti. Zkuste zbytek koupelny přemalovat vysokou odlišující barvou, aby se vše skutečně třpytilo. Toalety zůstávají oblastí, kterou většina kupujících skutečně potřebuje vidět moderní a lesklou. Jakou barvu byste tedy měli použít pro příčky v koupelně? No, v případě, že je cílem maximalizovat cenu vašeho domu, je pro vás nejlepší modrá. Podle zprávy společnosti Zillow z roku 2018 vyhrávají modré toalety prodejcům o 3 000 korun více, než se očekávalo.

Vyměňte veškeré základní vybavení pro koupelnovou místnost

Zatímco by se to mohlo zdát zajímavé, nepoužívaná toaleta může být opravdu výjimečnou věcí, která vaši umývárnu dostatečně zmodernizuje a vytvoří z ní výnosnější a lákavější prostor. V případě, že potřebujete, aby se náklady na vaši domácnost zvýšily, vyměňte záchod za profesionálnější a modernější. Elegance a čistota, to dnes prostě letí.

Instalace klimatizace s dálkovým ovládáním

V horkých letních dnech se nikdo nerad vrací domů do přetopeného domu. Naštěstí v případě, že nemáte stávající potrubí, budete moci efektivně ochladit svůj domov zavedením bezkanálových mini-splitů, které udrží váš prostor v okouzlující teplotě po celý rok.

Zvětšete úložný prostor ve skříních

Velikost kapacity skříně je velmi důležitá pro rozšíření hodnoty vašeho domova. A naštěstí nemusíte utrácet tisíce, abyste vytvořili větší hodnotu. Zahrňte do malých skříní police nebo dvě řady držáků, abyste si vytvořili pocit, že je to na míru, a zahrňte do nich kapacitní prostor.

Držet krok se sousedy a svými blízkými

V případě, že jste na pochybách, které přestavby by měly a neměly přispívat, podívejte se pro inspiraci na dům svého souseda. Pokud jsou přestavby ve vašem sousedství základní, držte se přímočarosti. V opačném případě zjistíte, že jste investovali příliš mnoho do generální opravy svého majetku, ale v den uzavření si neuvědomíte návratnost svého projektu. Než dáte svůj dům na trh, navštivte dny otevřených dveří ve svém okolí. Věnujte pozornost kuchyni, sprchám, podlahám a svítidlům – pak se vraťte domů a začněte s těmito myšlenkami. A v případě, že potřebujete oživit svůj prostor, aniž byste vykradli banku, najděte si úžasné domácí aktualizace za méně než 1000 korun. Případně nás sledujte a čekejte na další vychytávky!

Zdroj: easyhomes.cz, mesec.cz, ceskestavby.cz

Náhledové foto: Pixabay