Geniální trik, nebo hloupost? Odpuzování much mincemi

moucha

Mouchy, které rády usedají nejen na čerstvě upečený koláč, nás dokážou nemile potrápit. Poletující mouchy jsou totiž nejen otravné, ale jsou i přenašeči nejrůznějších nemocí a parazitů. Pokud se jich zbavíte, máte vyhráno. Mouchy jsou ale neuvěřitelně mrštné a rychlé, dokáží vás svými nožkami otravně polechtat na obličeji a zase rychle odletět.

Věčný boj s mouchami

Dostat mouchu plácačkou na mouchy je někdy marný boj na celé odpoledne. Existuje však způsob, jak se much zbavit rychle, alespoň to tvrdí jedna známá influencerka a u lidí její metoda zdá se získává odezvu.

Mouchy se bojí nejvíce sršních nebo vosích hnízd. Zrak much je poměrně specifický a na konkrétní barvy reagují jinak než lidské oko. Pomocí jednoduchého triku tak na ně můžete ušít pěknou boudu. Jak na to?

mince

Foto: Pixabay

Vytvořte si elegantní odpuzovač

Naplňte sáček vodou a položte na jeho dno několik mincí. Poté sáček pevně uzavřete a zavěste ho někam do místnosti. Pokud mouchy přiletí, ihned ustrnou. Igelitový sáček, odraz i lámání světla od mincí totiž brzy vyhodnotí jako vosí hnízdo.

Voda v muším vnímání vytvoří obraz podobný sršnímu či vosímu hnízdu a brzy vystraší všechny poletující mouchy. Je to elegantní a účinné. Je tak na vás, zda efektivitu tohoto nápadu sami vyzkoušíte.

Pokud tento elegantní trik nebude stačit, použijte třeba vůni pronikavých sušených květin a bylinek. Odpudivá je pro ně například levandule, máta, meduňka, šanta kočičí či pelargonie. Nezapomeňte se případně vybavit chemickými postřiky a ultrazvukovými odpuzovači které na mouchy také skvěle zabírají.

Zdroje informací: https://www.ireceptar.cz/zahrada/odpuzovac-hmyzu-z-igelitaku-a-minci.html

https://pestujme.cz/znama-influencerka-prozradila-jednoduchy-trik-ktery-odezene-vsechny-mouchy-na-mile-daleko/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.