Dokážete umýt nádobí, i když vám nepoteče voda? Jde to

Jídlo na stole

Většina lidí je zvyklá umývat nádobí v myčce, ve dřezu nebo pod tekoucí vodou, ale zamysleli jste se nad tím, jak umýt nádobí bez vody? Jde to vůbec? Je to hygienicky bezpečné? Kdykoliv se můžeme ocitnout ve chvíli, kdy nepoteče voda!

Prázdný hrnek
Foto Pixabay

Ať už chcete jet kempovat, na chatu nebo na tábor do přírody, musíte být nachystáni na cokoliv. Zrovna na těchto místech se lidé často setkávají s problémem, kdy nemají vodu na umytí nádobí. Jak si tedy uklidit po večeři a mít znovu nachystané nádobí na další den, a to zvláště, když nechcete používat papírové talíře?

Účinný systém na umývaní nádobí bez vody

Abyste rychle a co nejlépe umyli nádobí, stačí si nachystat tzv. čistící linku, která bude disponovat třemi zásobníky. Tuto metodu vás nenaučí jen tak někdo ve škole, prostě se jí dovtípíte sami, nebo si musíte poradit nějak jinak. Jakmile vy a vaše rodina dojí to, co jste si přivezli domů, ulovili v řece a opekli, je čas začít.

První nachystaná nádoba (cokoliv — vanička, miska, hrnec) je na mytí, druhá nádobka slouží k opláchnutí, stejně jako třetí. Než začneme s umýváním, nejprve seškrabte zbytky z jídel, abyste si hned nezašpinili první nádobku. Do rychlovarné konvice naberte vodu a nechte ji zahřát (pokud nemáte elektřinu, použijte hrnec a oheň) a nalijte ji do první nádobky. Tam také přidejte saponát a nádobí. Nechte ho tam ležet minimálně 10 minut. Pak nádobí vydrhněte.

Jakmile je čisté dejte ho do oplachovacího hrnce, kde se odstraní pěna. Pak je namočte do nádobky číslo tři, abyste odstranili všechen použitý saponát. Tato metoda je sice zdlouhavá na rozdíl od běžného umývání nádobí, ale ocení ji každý táborník, který se chce vyhnout papírovým táckům. Raději sebou noste dostatek vody (nejen pro umývání nádobí). Nikdy nevíte, kdy se vám voda bude hodit. Ne vždy narazíte na pitnou tekoucí vodu!

Zdroje info: utulnebydleni.cz, ceskestavby.cz

Náhledové foto: Pixabay