Naše babičky potíraly zrcadlo cibulí a bobkový list míchaly do cukru: Věděly proč

Když se člověk začte už do samotného nadpisu, nejspíše si bude ťukat prstem na čelo. Přesto naše babičky velmi dobře věděly, co v domácnosti funguje a co naopak nikoli. Nemusely přitom řešit žádnou chemii ani nic podobného, co stejně v minulosti příliš k dispozici nebylo. My se podíváme nejen na tyto dva triky, k nimž potřebujete cibuli a bobkový list, ale také na některé jiné, jež si můžete doma vyzkoušet bez větších problémů také. Vůbec nic složitého to není.

Mouchy na zrcadle nemají co dělat

Tak je tam prostě nesmíte trpět. Dříve se potírala zrcadla před vyleštěním syrovou cibulí. Šťáva dokázala mouchy dokonale odpudit. Ty si raději sedaly úplně někam jinam, kam je to lákalo také.

Moli a mravenci v cukřence? Díky jednoduchému triku se tam nedostanou

Pokud najdete v nádobce s cukrem nebo cukřence mola či mravence, o žádné příjemné setkání se určitě jednat nebude. Přitom stačí tak málo. Dáte-li do cukru několik bobkových listů, máte vyhráno. Nepříjemná havěť se sem nijak nepohrne. Naopak.

Bobkový list

Bobkový list: Foto Pixabay

Malý trik na čištění oken

Mít krásně čistá okna bez jakýchkoli šmouh je snem mnohých hospodyněk. Nemusí se jednat o nic složitého. Stačí pouze do misky s vodou přidat trochu bramborového nebo kukuřičného škrobu a je vyhráno. Okna se budou dokonale lesknout bez použití jakékoli zbytečné chemie. Jen je třeba dát pozor na to, aby se škrob dokonale rozpustil.

Jak na kondenzaci oken?

Jestliže se okna v chladných dnech zevnitř hodně zamlžují, je třeba použít speciální směs, aby se tak nedělo. Výbornou volbu představuje kombinace tekutého mýdla a glycerinu. Konkrétně se používá 100 g glycerinu a stejné množství tekutého mýdla. Vše se dokonale namíchá a nanese v tenoučké vrstvě na okenní sklo. Poté se dokonale rozetře suchým hadříkem.

Co platí na mastné olejové skvrny od oleje na oděvech?

Vyzkoušet můžete oblévání těchto skvrn horkou vodou. Postupně by měly mizet. Vezmete si jednoduše znečištěný oděv a dáte ho do umývadla skvrnami nahoru. Poté už na skvrny půjde ona horká voda.

Zdroje info: tojenapad.dobrenoviny.sk, vlastní zkušenosti autora

Cibule: Náhledové foto Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.