Pojištění

Jak se vyhnout podpojištění? Sjednejte si Bezpečný domov PLUS od ERGO pojišťovny

Proč je dobré mít pojištění domácnosti? Odborníci produkt doporučují každému, kdo nechce žít v nejistotě. Pravdou je, že neštěstí nechodí po horách, ale po domácnostech a někdy stačí chvilka nepozornosti – a oheň je rázem na střeše, a to doslova. Požárem však výčet katastrof teprve začíná. Škody často způsobuje také vody, vítr a vandalové. Naštěstí nejde o nic, na co by v pojišťovnách nemysleli. Problém může nastat v momentě, kdy nedostanete adekvátní náhradu škody. Důvodem může být takzvané podpojištění.

Co je to podpojištění?

Podpojištění je situace, kdy je domácnost či nemovitost pojištěna na nižší částku, než jaká je její skutečná hodnota. Pojišťovna pak v rámci řešení pojistné události vyplatí pouze poměrnou část pojistného plnění.

nasdum.eu_ergo_cz_01

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Příčinou podpojištění přitom nebývá chybný úsudek při sjednávání smlouvy, ale měnící se hodnota majetku v průběhu času. Například z důvodu pořízení nového vybavení, starožitností či jiných věcí vyšší hodnoty. Je-li domácnost pojištěna např. na poloviční částku, než jaká je její reálná hodnota, pojišťovna vyplatí také polovinu pojistného plnění.

Proč se pojistit u ERGO pojišťovny?

Chcete-li se vyhnout pravidelným aktualizacím smluv, sjednejte si pojištění Bezpečný domov u ERGO pojišťovny. Produkt byl nastaven tak, aby klient získal ochranu bez rizika podpojištění a složitého oceňování majetku. Pojišťovna navrhuje pojistnou částku paušálně na základě obytné plochy domácnosti či nemovitosti.

nasdum.eu_ergo_cz_02

Zdroj náhledového obrázku: ergo.cz

ERGO pojišťovna zároveň nabízí variantu Bezpečný domov Plus s nadstandardní ochranou. K výhodám tohoto tarifu patří odpovědnost s limitem až 10 milionů korun, možnost sjednání i pro budovy s podnikatelskou činností do ½ obytné plochy, bazény a vedlejší budovy na jiném pozemku.

Chcete se dozvědět více? Další informace najdete na ergo.cz.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *