Jak připravit párky a vyhnout se jejich popraskání

párek

Zdá se vám ohřívání párků jako zcela banální věc? Věda to určitě není, ale dost často dochází k chybám vedoucím k popraskání, vysušení nebo ztrátě chuti. Párky při ohřevu zachovejte vždy v neporušeném stavu, střívko u párku nesmí být příliš napnuté, jinak praskne. Pozor dejte i na prudkou změnu teplot. Pojďme se na to podívat detailněji.

Pára zachová chuť

Párky do příliš velkého množství vody raději vůbec nedávejte. Ohřejte je jen v páře. Zachovají si tak nejlépe svoji chuť. Voda pod pařákem na párky musí jen zlehka vřít. Párky nechte takto ohřívat po dobu 8 až 10 minut. Horká pára se již postará o jejich rovnoměrné prohřátí.

párky

Foto: Pixabay

Pokud budete párky ohřívat přímo v hrnci, myslete na to, že párky s sebou nesmí ve varu příliš házet, jinak ihned popraskají. Vodu na párky proto ohřejte předem, dojde-li k varu, vodu vypněte a počkejte pár minut, než voda trochu zchladne. Do odstaveného hrnce z plotny pak vložte postupně všechny párky.

Voda na ohřev párků by měla mít maximálně 90 stupňů Celsia, měla by tím pádem být pod bodem varu. I tak je potřeba hlídat čas, jak dlouho jsou párky ve vodní lázni zanořené. Dejte ale dobrý pozor na to, aby nebyly vychlazené přímo z lednice. Prudká změna teplot párkům příliš nesvědčí.

Na mikrovlnku raději zapomeňte

Pokud budete mít na spěch a na ohřívání párků vám moc času nezbyde, je možnost ohřívat párky i v mikrovlnné troubě. V takovém případě se ale jejich popraskání tak úplně nevyhnete. Příliš zdlouhavé ohřívání vede jen k tomu, že se párky vysuší, ztratí svoji chuť, nebo nakonec úplně popraskají. Mikrovlnnou troubu na ohřev párků doporučit zkrátka úplně nelze.

Zdroje informací: https://www.ireceptar.cz/vareni-a-recepty/jak-ohrivat-parky/

https://regiony.rozhlas.cz/jak-spravne-ohrivat-parek-radi-reznik-frantisek-ksana-7714008

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.