Jak předcházet úniku tepla z domu?

Přemýšlíte, jak zamezit ve vašem domě tepelným ztrátám? Provedli jste již jisté kroky, ale stále máte pocit, že se vaše náklady na energie dostatečně nesnížily? Jedinou cestou je, najít, kudy vám z domu uniká teplo. Odstraněním tepelných úniků totiž můžete snížit tepelné ztráty až o 80 %.

Termokamera umí odhalit únik tepla

Termovizní měření pomocí termokamery je velice spolehlivý a jednoduchý prostředek, jak zjistit množství a místa, kudy teplo z vašeho rodinného domu či bytu uniká, nebo kde dochází k přehřívání. Termokamera poukáže nejen na plochy s vysokými ztrátami, ale odhalí i špatně těsnící dřevěná či plastová okna a dveře, najde tepelné mosty, vady v konstrukci domu, nedostatky v izolaci, prostupy vlhkosti zdivem, defekty v topných soustavách nebo i přehřívání elektrospotřebičů.

Z vlastních zkušenostídoporučujeme se obrátit s termoměřením na odborníky. Na základě měření vám vystaví odbornou zprávu a navíc i navrhnou nejlepší řešení, jak tepelné ztráty odstranit.

Kde jsou místa s největšími ztrátami?

Zde je odpověď jednoduchá. Jsou to netěsnící okna a zvláště pak skleněné plochy (okny uniká až 30 % tepelné energie), a samozřejmě i dveřmi. V některých případech bývá řešení jednoduché. Stačí pouze vyměnit okenní skla a okna seřídit či opatřit těsněním. Většinou ale ideální řešení bývá bolestivější, protože nejlepší a nejúčinnější varianta je, okna vyměnit za nová plastová či dřevěná, jež jsou osazena izolačními dvojskly nebo trojskly. Použít můžete navíc i skla s tepelnou ochranou, skla protihluková či bezpečnostní skla.

Příkladem skvěle těsnících oken jsou plastová okna Gama a Pasiv EVO společnosti Oknoplastik.

Dobré firmy jako je třeba Oknoplastik, mají ve své nabídce i pokovená protisluneční skla, která jsou silně reflexní. U vašich stávajících oken je důležité také zkontrolovat funkčnost kování, které musí okna spolehlivě unést a zajistit dokonalou těsnost mezi rámem a křídlem, a také kvalitní funkčnost kliček.

Předokenní rolety jsou velmi účinné

Předokenní rolety, někdy nazývané venkovní rolety jsou i v dnešní době, kdy ceny energií pořád stoupají, stále velmi opomíjeny. Přitom jsou to právě předokenní rolety, jež jsou vynikající investicí s rychlou návratností. Navíc tyto rolety umí vedle zamezení úniku tepla snížit i hlučnost, a to až o 13 dB a v létě pomáhají udržet v interiéru chladnější klima. Předokenní rolety jsou i účinnou překážkou proti vloupání.

Předokenní rolety Vivera lze instalovat i dodatečně v rámci projektu zateplení domu

Chcete-li zamezit úniku tepla ve vašem rodinném domě či bytě, obraťte se na společnost Oknoplastik. Výrobou, dodávkou a montáží oken, dveří či rolet se zabývají více než 15 let.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *