Sanace zdiva

Sanace zdiva: Vsaďte na specialisty, vyplatí se to!

Vlhké zdivo představuje velkou nepříjemnost, která může potkat kohokoli. Stačí, když se projdete nějakou starší ulicí a stoprocentně se setkáte s objekty vyznačujícími se mokrými zdmi, jež jsou typické tradičními mapami. Některé stěny už jsou z velké části oloupané a vy fakticky vidíte zdivo. Pokud je situace v pokročilejším stavu, ihned vás napadne, že musíte začít něco dělat. Mnohem lepší je ovšem rozpoznat vše co nejdříve a fatálním stavům předejít. Jak tedy poznáte vlhké zdivo a jaká nebezpečí vám hrozí? Proč se vyplatí obrátit se na specialisty a kde je hledat? Čtěte dál, všechny odpovědi pro vás máme v následujících řádcích.

Sanace zdiva ve Štítech

Zdroj obrázku: izolacehroz.cz

Hlavní znaky vlhkého zdiva

Přítomnost vlhkosti lze rozeznat nejčastěji podle dvou aspektů. Tím prvním jsou samozřejmě ony typické mapy, jež vznikají na stěnách. Druhým typickým projevem nadměrné vlhkosti je velmi těžký vzduch napěchovaný vlhkostí, který se v létě nechce ztratit, a to ani při hodně frekventovaném větrání. Příčiny mohou tkvět jak v nevhodné stavební konstrukci, tak i v již dosluhující staré izolaci.

Jaká nebezpečí hrozí?

Hlavním strašákem, který mnohé majitele objektů motivu k podřezání zdiva či jiným opatřením, je případná přítomnost plísní. Právě těm se ve vlhkém prostředí daří naprosto skvěle. Nikdo z nás její spóry dýchat nechce. Druhou velkou nepříjemností jsou vysoké faktury za vytápění objetu. Kvůli vysoké vlhkosti zkrátka logicky protopíte spousty peněz navíc.

Sanace zdiva

Zdroj obrázku: izolacehroz.cz

Na svépomoc raději zapomeňte

Pustit se do sanace zdiva svépomocí by představovalo maximální risk. Jednak nebudete vědět, kterou metodu použít, a jednak zřejmě nedisponujete potřebným vybavením. Volit je ostatně možné třeba aktivní elektroosmózu, podřezání zdiva diamantovým lanem, chemická injektáž atd. Všechny metody kompletně nabízí Izolace a sanace vlhkých staveb František Hróz. Na firmu mající za sebou již spousty realizovaných projektů se můžete spolehnout. Ostatně mezi její nejznámější práce patří třeba sanace kostela ve věznici Mírov nebo chemická injektáž bytového domu ve Štítech a mnohé další.

Zdroj náhledového obrázku: izolacehroz.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *