Pes

Jak poznat, že má váš pes alergii

Alergie bývají často označovány za civilizační choroby. Trpí jimi jak někteří lidé, tak i domácí mazlíčci. My však máme na mysli zejména psy. Mimochodem trpí jí až 30 % veškerých psů. Úplně ty nejčastější jsou alergie na potraviny. Ty začínají špatnou stravou. Především jejím složením. Je proto důležité dávat si pozor, jaké potraviny váš zvířecí miláček konzumuje.

Jak poznat, že pejsek trpí alergií?

Příznaky jsou lehce spatřitelné, pejsek se škrábe o dost více než normálně. Dále se může pokoušet vykousávat si srst, a dokonce mu může zčervenat kůže kolem očí. Nebo začíná zapáchat. Je však možné, že na pejskovi najdete vyrážku okolo čenichu, či u prstů.

Tím nejčastějším příznakem, že váš pejsek trpí alergií, jsou záněty uší, které se i po vyléčení stále obnovují. Vidíte u psa jeden z těchto příznaků? Jestli ano, zaručeně běžte navštívit veterináře a samozřejmě je nutné se více zajímat o pejskovu potravu.Pes

Foto: Pixabay

V jakém věku psa se alergie většinou projevuje?

Projevit se může v každém věku. Avšak většinou to, že má alergii, zjistíte ve dvou letech jeho života.

Alergii pejsci nemívají na celé krmivo 

Většina majitelů psů mění při jednom z příznaků alergie ihned veškeré granule. A značky, o kterých se domnívají, že na ně má pejsek alergii. To však není úplně dobře, pes má totiž alergii jen na jednu složku, kterou krmivo obsahuje. Obvykle to bývá alergie na přísady obsažené v granulích, jako jsou obiloviny nebo různá chemická dochucovadla.

Však jakou složku v krmivu má pejsek alergii, vám poradí jen veterinář. Na páníčkovi už potom je vytvořit psovi jídelníček, který mu bude vyhovovat. Zaručeně byste měli zkontrolovat i kvalitu krmiva.

Jestlipak má váš pejsek kvalitní granule? Na mysli máme ty, které neobsahují různé nebezpečné látky atd. Zaručeně tak zmenšíte riziko toho, že pejsek bude mít nějakou tu alergii.

Zdroje info: https://www.krmimkvalitne.cz/jak-poznat-alergii-u-psa-a-kocky/
https://vse-o-krmivech.cz/krmivo-pro-psy/slovnik-pojmu/potravinova-alergie-nebo-potravinova-intolerance

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *