Hypotéka

Jak si ohlídat nabídky na prodej a pronájem bytu v Praze?

Hlavní město Praha patří dlouhodobě k nejatraktivnějším lokalitám z hlediska bydlení. Řada lidí se sem stěhuje z celé republiky. Není divu, vždyť je zde perfektní občanská vybavenost, dostatek pracovních míst, ale i řada lokalit, kde si odpočinete a prožijete příjemné chvilky během volna. Kvůli velkému zájmu mají mnozí lidé problémy najít rychle a snadno pronájem. Jak na to, abyste nemuseli příliš dlouho hledat?

Rychlá odpověď na nabídku hraje nejdůležitější roli

Pro pronájem bytu v Praze je nutné mít především schopnost rychlé reakce. Pokud se na nabídky realitních kanceláří a inzerátů díváte jen jednou za čas, pak je téměř jisté, že budete zklamaní a jen tak se nového bydlení nedočkáte. Pronájem bytu se v hlavním městě Česka totiž obvykle realizuje skutečně s velkou rychlostí, nalezené inzeráty a nabídky mohou být už několik hodin po vydání neaktuální. Řešením je „hlídací pes“, jehož služby poskytuje portál reality.idnes.cz. Stačí, když si v něm zadáte parametry, které pro pronájem, potažmo prodej bytu v Praze požadujete. Na jejich základě vám web bude zasílat na email všechny čerstvé nabídky, tudíž máte možnost prakticky ihned reagovat. To značně zvýší vaši šanci na úspěch při hledání. Neztratíte zbytečný čas surfováním a neustálým zadáváním stejných parametrů, celý proces vás bude rovněž stát méně energie.

Pronájem bytu či jeho nákup?

Při hledání nového bydlení je dobré si ujasnit, zda není ideální čas namísto pronájmu zvolit koupi vlastního bydlení. V dlouhodobém horizontu se koupě nemovitosti jednoznačně vyplatí. Musíte mít samozřejmě dostatek peněz, případně si sjednat nějakou výhodnou hypotéku, k čemuž je ale zapotřebí mít dobré příjmy a bonitu, jinak vám nikdo nejspíše hypotéku nedá.

Není-li možnost nové bydlení řešit nákupem, respektive se na to ještě necítíte, je každopádně praktické využívat portály, jež vám zjednoduší a zrychlí vyhledávání nemovitostí k pronájmu. Zmíněný web je dobrým příkladem, jak si pohodlně zajistit pronájem bytu v Praze, ale i v dalších městech v České republice.

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *