Odtok

Jak odstranit vodní kámen

Otázka jak na vodní kámen je kladena mnoha lidmi, kteří mají doma tvrdou vodu. Pravda je taková, že její zodpovězení není úplně jednoduché. Spousta lidí to zkouší podle nejrůznějších babských rad a mnozí se snaží spíše využít služeb speciálních prostředků. My se v následujícím textu podíváme nejen na to, kde vlastně najdeme vodní kámen a podle čeho jej poznáme, ale i na různé alternativy jeho odstranění. Jak se společně přesvědčíme, je jich celkem hodně.

Kde bývá vodní kámen?

Vodní kámen lze najít prakticky všude. Nejčastěji se nachází třeba v takové rychlovarné konvici. Při častém používání se mu prostě a jednoduše nevyhnete. Často se s vodním kamenem setkáváme také v ústí sprchových koutů, ve dřezech, vanách a zkrátka všude, kde se nachází delší dobu voda. Žádnou velkou výjimkou není ani vodní kámen v záchodové míse. Bílý povlak z povrchu zkrátka není možné nijak mechanickou odstranit, a tak je dobré pokusit se o to jinak.

Ocet jako klíč k úspěchu

Máte doma kvasný lihový ocet? Pak vlastníte tu nejlepší zbraň, která je nejúčinnější. Stačí v podstatě jakýkoli ocet. Klidně můžete bojovat i za pomocí obyčejného octa, který koupíte za pár korun. Jediným problémem, který je s touto očistnou kúrou spojen, je fakt, že ocet zrovna dvakrát nevoní a jeho čpění budete muset na krátkou dobu přežít. Ihned po aplikaci totiž povrch často zůstává stejný. Optimálně by měl působit poněkud delší dobu.

Jak na čištění?

Čištění se odvíjí od toho, co bylo vodním kamenem zasaženo. U varné konvice je situace nejjednodušší. Stačí pouze nalít do jejich útrob ocet a nechat jej vyvřít. Pak stačí nechat konvici jen vychládnout a máte vyhráno. Bílý film se postupně sloupne z okrajů konvice. Pokud máme vodní kámen na menších plochách, stačí pouze součásti dřezů nechat přes noc v lázni. U sprchového kouta a jiných zařizovacích předmětů je třeba drhnout. Místo octa je možné použít i kyselinu citronovou, která méně zavání.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *