Stojací lampy do obývacího pokoje jako ne úplně potřebný solitér

Stojací lampa

Stojací lampa byla v dobách ještě nedávno minulých jakousi samozřejmostí, bez které se obývací pokoj nemohl obejít. Dnes se od nich už poněkud ustupuje, anebo se volí takové, které svým minimalistickým vzhledem v podstatě vůbec nenarušují celistvost obývacího pokoje. Podívejme se tedy na možnosti, které nám stojací lampy do obývacího pokoje dávají. Sami třeba nakonec uznáte, že se jedná o poměrně důležitý solitér, jenž si díky své funkčnosti místo v obývacím pokoji bezesporu zaslouží.

Nasvícení tmavého koutu

Stojací lampa měla mnohdy pouze jeden jediný účel použití, který spočíval v nasvícení tmavého koutu. Ten se pochopitelně v každé místnosti nachází. Pravda je ale taková, že zejména u novostaveb a domů procházejících komplexní rekonstrukcí se vyplatí spíše vsadit na malé bodové světlo, které také dokáže v koutu vytvořit potřebnou atmosféru. Bodovka je navíc naprosto skvěle integrovaná ve zdi, takže nezavazí a prostor tak zůstává neobsazen.

Na čtení?

Jestliže i potřebujete v obývacím pokoji pouze číst, klidně si můžete stojací lampu koupit. Skutečnost je ale taková, že čtení dnes člověk nechává spíše do ložnice, kde má za tímto účelem integrovány klasické noční lampičky. Nejmodernější čtení na nových čtečkách je také typické tím, že jsou přístroje dokonale podsvíceny, takže dalšího světelného zdroje již není zapotřebí. Proto se stojací lampa do obývacího pokoje už tak často nevolí.

Design už neřeší…

Dříve představovaly stojací lampy jakési solitéry, které dokázaly dotvořit celkovou atmosféru v interiéru obývacího pokoje. Dnes tomu tak již příliš často není. Minimalistický vzhled si nepotrpí na doplňky tohoto charakteru. Celkově pak obývací pokoj vypadá spíše staromódně a lidé si za peníze koupí například tapety na zeď nebo jiné doplňky.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.