Jak naplno využít chytré robotické vysavače

Pořídit si robotický vysavač je skvělým způsobem, jak si opravdu ušetřit pravidelný úklid. Dnešní moderní výrobky nabídnou celou řadu funkcí, díky kterým se téměř nemusíte zabývat vysáváním a případně i vytíráním, pokud to konkrétní model robotického vysavače umožňuje. Mnohdy jsou však schopnosti robotických vysavačů málo využité. Jak to tedy udělat, aby byl robotický vysavač opravdu skvělým pomocníkem?

Vyberte si robotický vysavač se všemi potřebnými funkcemi

Hned na úvod je naprosto klíčové zvolit si takový model vysavače, který splňuje základní funkce, jaké od něj očekáváte. Pokud hledáte univerzálního pomocníka na vytírání a vysávání, dejte si pozor na recenze, aby obě uvedené funkce byly dostatečně kvalitní. Z praktického hlediska jsou oblíbené vysavače, které se dají ovládat přes aplikaci a můžete u nich nastavit místa, kde zrovna mají vysávat. Hodit se může také automaticky naprogramovaný úklid na určitou hodinu. S výběrem nejlepšího modelu vám mohou pomoci i přehledné recenze na internetu, kdy se můžete vyvarovat nákupu nedostatečně kvalitního kousku. Při výběru zohledněte také to, jaké povrchy máte doma. Robotické vysavače obecně mohou mít problémy s koberci s dlouhým vlasem.

Naprogramujte pravidelný úklid

Právě funkce naprogramovaného úklidu či zapnutí po jednoduchém kliknutí v aplikaci i ve chvíli, kdy jste třeba v práci, představuje obrovskou výhodu, díky které se již nebudete chtít vzdát robotického vysavače. Frekvenci úklidu si zvolte podle vlastního uvážení. Vhodný je třeba interval jednou za dva dny, ale pokud máte rádi perfektní pořádek, klidně povolejte robotický vysavač do akce každý den.

Foto: Pixabay

Čistěte kartáče a filtry

Aby mohl robotický vysavač dobře odvádět svou práci, musí mít v dobrém stavu kartáče a čisté filtry. U většiny modelů jde o příslušenství, které se vyplatí přikoupit a po čase vyměnit. Kartáče se opotřebují a filtr si taky žádá výměnu, aby mohl vysavač opět nabídnout svůj maximální výkon.

Zdroj: https://www.cnet.com/home/kitchen-and-household/your-robot-vacuum-5-ways-to-use-it-better/

Náhledové foto: Pixabay