Jak doma využít vysoušecí sáčky do bot

silica

Pro většinu lidí je první věcí, kterou udělají poté, co si domů přinesou nové boty, vyhození oněch malých, zdánlivě zbytečných sáčků, které v krabici nikdy nechybí. Málokdo si přitom položí otázku, zda to není náhodou škoda a jestli by pro ony záhadné sáčky nešlo nalézt další využití. Odpověď zní: šlo.

 Vysoušecí sáčky a ochrana (nejen) vašich vzpomínek

Malé vysoušecí sáčky, které se obvykle přidávají v obchodech do bot, některého oblečení jako jsou bundy, kabáty či větrovky a k řadě dalších produktů, mají svůj jediný, přesto ale velice důležitý úkol. Tyto sáčky totiž chrání věci před vlhkem a tím i poškozením v jeho důsledku. Sáčky obsahují silikagel, který dokáže zbavit věci případné vlhkosti.

Malé drobné průhledné kuličky, kterými je sáček naplněn, mají ve skutečnosti ale i další využití, proto je nemusíte hned vyhazovat do odpadkového koše, nýbrž je využít i jinde v domácnosti. Posloužit vám mohou na mnoha místech. Přebytečné vlhko totiž působí problémy téměř všude. Např. vede ke vzniku rzi na uloženém nářadí. Se sáčkem silikagelu bude nářadí v mnohem větším bezpečí. Sáček silikagelu můžete přidat ale i ke šperkům či do krabice, kde máte uložené fotografie. Vaše vzpomínky si ochranu rozhodně zaslouží.

silica

Foto: Pixabay

Další využití

Schopnost silikagelu absorbovat vlhkost se ale hodí i jinde. Telefon politý čajem či kávou se můžete pokusit zachránit právě v silikagelu. Ten poslouží jako dobrý vysoušeč, samozřejmě v případě, že máte takových sáčků víc. Sáčky se silikagelem lze vložit i mezi ložní prádlo, které taktéž ochrání povlečení před případným vlhkem.

Ze sáčků, resp. ze samotného silikagelu, lze vyrobit za pomoci sběru většího množství kuliček závěsný, dekorativní prvek, který lze prokombinovat sušenými květy. Meze se ve fantazii s kuličkami ze silikagelu nekladou. Možností je opravdu hodně a je proto dobré si doma dělat opakované zásoby kuliček ze silikagelu.

Zdroj informací: https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/silikagel-sperky-20300310.html

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.