Věnujte péči svému vozu: ošetřete poklice i koberce

Poklice na kola

Jste-li aktivním řidičem, častým návštěvám benzinových pump se nevyhnete. Jak často si ale uděláte čas na to, abyste návštěvu čerpací stanice spojili také s návštěvou myčky a využili také vysavač? Kromě paliva váš vůz vyžaduje také pravidelnou údržbu. Nepodceňujte význam péče o svůj vůz. Pravidelně se starejte nejenom o to, aby měl zásobu paliva, ale také o jeho exteriér a interiér.

Péče o exteriér vozu návštěvou myčky nekončí

Myslíte si, že péče o exteriér vozu spočívá v tom, že jej čas od času omyjete nebo navštívíte myčku automobilů? Ale kdepak. Pravidelně byste svůj vůz měli rozmazlovat speciální autokosmetikou, kterou aplikujete nejenom na karoserii, ale také na poklice na kolapoklice na kola, pneumatiky a veškeré plastové části vozu. Péče o exteriér vozu není nijak náročná, ale její výsledek je nedocenitelný.

Věnujte péči také interiéru, zaslouží si ji

Také péče i interiér vozu by neměla být zanedbávána. Kromě toho, že byste měli pravidelně vysávat koberce a sedačky, je nezbytné čas od času použít také hadr a setřít palubní desku, volant a další části vozu. Zatímco věci, které se dají setřít hadrem a speciálním přípravkem vydrží několik let, autokoberce a potah sedaček je nutné měnit pravidelně. Jak na to?

Kompatibilita je zásadní

Až se budete chystat na výměnu autokoberců, vyberte si takové, které jsou s vaším vozem kompatibilní. To stejné platí v případě potahů na sedačky. Řídíte-li například Octavii, koberce Octaviakoberce Octavia pro vás budou ty pravé. Neplýtvejte penězi na koupi univerzálních koberců, které do vašeho auta nemusí pasovat. Stejně tak autosedačky si vybírejte na míru. Svého rozhodnutí nebudete litovat.

Péče o vůz je činností, kterou se nevyplatí zanedbávat. Čím dříve si z ní uděláte rutinu, tím lépe vám půjde od ruky a přestanete se jí vyhýbat a zanedbávat ji. Vaše auto díky tomu bude vypadat jako nové a zlepší se také váš prožitek z jízdy.

Zdroje info: enautoparts.cz, idnes.cz

Náhledové foto: Shutterstock

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.