kameny

Jak efektivně využít na obklad kámen v exteriéru

Obkladový kámen se řadí mezi materiál, který je velmi oblíbený a spousta lidí jej využívá co možná nejčastěji. Není se v podstatě čemu divit, jelikož obklady mohou z kamene vypadat moc hezky. Většinou se obkladový kámen kupuje do interiéru, respektive do obývacího pokoje anebo jiných místností. Pokud potřebujete, pak není problém koupit klidně i bloky takovéhoto obkladového kamene, který bude vypadat moc hezky. Zajímavou roli ale může sehrát obkladový kámen i v exteriéru, kde je jeho využití multifunkční.

Obkladový kámen na fasádě

Hodně důležitou roli může hrát obkladový kámen především na fasádě. Nejčastěji se jedná o bloky, jejichž součástí je štípaný kámen. Kupují se vcelku a pouze na fasádu jednoduchým způsobem lepí. Ideální je tak činit ještě předtím, než je nanesen na povrch fasády finální nátěr. Zajímavé je ale i lícové zdivo, které umí vytvořit tu pravou atmosféru v jakémkoli exteriéru stavby. Lícové zdivo v imitaci cihel je možné klidně volit i pouze na spodní část fasády.

Obkladový kámen v plotu

Výborně vypadají okrasné kameny také přímo ve zdi. Využít jich můžeme na vkusné zděné ploty před domem anebo okolo něj. Takovéto ploty se staví z betonu a jsou do nich přidávány právě kameny. Vytvořit se tak mohou skvělé rustikální motivy, které vypadají moc hezky, a je možné se na ně vzhledově maximálně spolehnout. Mimo klasický lomový kámen je možné do takovýchto zídek klidně použít i cihly a jiný pevný kamenný materiál.Vznikne tak celkem zajímavý vzhled.

Okrasné kameny v zahradě vše podtrhnou

Své místo si určitě nejde kámen v zahradě. Právě tady působí kámen jednolitě a přírodně. Zahrada by neměla být narušována betonovými prefabrikáty, a tak je nezbytné najít skvělé možnosti využití kamene například pro chodníky anebo obruby záhonů či jiná místa.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Sdílet

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *