Inspirace jak vymalovat dětský pokoj

Dětský pokoj musí být stoprocentně uzpůsoben přímo představám konkrétního dítěte, které v něm žije. Základem jeho celkového vzhledu je v každém případě kvalitní vymalování. Jestliže zvolíte zajímaví barvy, pak se zcela určitě bude váš potomek ve svém pokoji cítit maximálně pohodlně a příjemně. Podívejme se tedy na možnosti, které se nabízejí z hlediska celkové podoby dětského pokoje. V současné době existuje spousta možností inspirace, která stoprocentně stojí za vyzkoušení.

Jak vymalovat dětský pokoj

Otázka jak vymalovat dětský pokoj může být zodpovězena různými způsoby. V první řadě můžeme hovořit o klasické malbě bílou barvou. Ta je jakousi unifikovanou záležitostí a nikoho v žádném případě neurazí. Děti se ale v bílém prostředí určitě nijak příjemně cítit nebudou, ba naopak. Ostatně i moderní obývací pokoje nebývají dnes již vymalovány jen bílou barvou. Zajímavou volbou jsem bezesporu pastelové barvy anebo barvy fosforové, které zaujmou na první pohled.

Teplé i studené barvy?

Z hlediska barevného spektra je možné volit jak studené, tak i teplé barvy. Do dětského pokoje se určitě doporučuje spíše spektrum teplých barev. Studené barvy jsou maximálně chladné a často se dítě v takovémto pokoji necítí zrovna ideálně. Pokud již chcete mít dětský pokoj spíše ve studených barvách, pak je určitě kombinujte s bílou anebo s jinou spíše teplou barvou. Dětský pokoj takto může vypadat hodně zajímavě.

Tapety dětský pokoj dokážou oživit

Do dětského pokoje většinou padnou i vkusné tapety. Ty je možné řešit různými způsoby, přičemž hodně oblíbené jsou pro děti především tapety s motivy dětských hrdinů. Kreslené postavičky vypadají na zdi poměrně zajímavě a děti se na ně nebudou moci vynadívat. I proto je třeba najít takové postavy, které mají děti skutečně rády.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.