štípaná kámen

Štípaný kámen vypadá skvěle

Pokud chcete, aby váš dům opravdu lákal na pohled, je zapotřebí jej nějakým způsobem zpestřit. Vzhled každého domu je sice originální, nicméně najdou se zcela jistě i stavby, které doslova chytí již na první pohled. Pokud zvolíte na plot anebo na fasádu štípaný kámen, pak se určitě setkáte s tím, že svým domem upoutáte pozornost. Teď jde jenom o to, jestli v pozitivním anebo negativním slova smyslu. Podívejme se tedy na možnosti využití štípaného kamene.

Štípaný kámen zaujme jen na konkrétním místě

Volba štípaného kamene je ryze individuální. Ne všude se ale štípaný kámen může hodit. Existují sice lidé s nevkusem, kteří jsou schopni i dřevostavbu postavit uprostřed klasické zástavby či domek v jižanském stylu se štípaným kamenem mezi klasickými domky, ale o těch řeč není. Ideální je tedy štípaný kámen využít u staveb, které stojí samostatně anebo jsou zapracovány do výstavby, v níž se již nějaký podobný dům nachází. Na jihu v Řecku anebo Itálii si již tento styl vybudoval dlouholetou tradici, nicméně v našich podmínkách se nehodí všude.

Kde si může najít štípaný kámen své místo

Pokud se již pro štípaný kámen rozhodnete, pak jej můžete volit na různé komponenty okolo domu anebo na samotnou fasádu domu. Výborně vypadá především plot, jehož základem je právě štípaný kámen. Zapomenout nelze ale ani na samotný vjezd. Pokud místo klasické dlažby zvolíme štípaný kámen, můžeme dosáhnout skutečně krásného vzhledu vjezdové plochy. Štípaný kámen lze využít i na fasádu, ale je vhodně jej volit spíše jako doplněk.

Jaký typ štípaného kamene volit?

Štípaný kámen je dnes k dostání v celé řadě různých variant, přičemž největší klasikou j standardní štípaný kámen, který se upravuje za pomocí kladívka. Změna tvaru štípaného kamene není nijak složitá. K dostání jsou i takzvané pásky štípaného kamene, které jej obsahují a fungují jako obložení. Použít je lze klidně i v interiéru.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

One Ping

  1. Pingback: Jak efektivně využít na obklad kámen v exteriéru | Náš dům

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *