Stylové venkovní obložení zajistí lícové cihly

Venkovní obložení může být poměrně zajímavé. Fasády se dají řešit pomocí různých typů obložení, která mohou jevit známky toho nejpoutavějšího designu. Jakousi klasikou je dnes fasáda jedné barvy spojená se spodním pruhem řešeným za pomocí pryskyřicové vrstvy. Určitě od věci není ozdobu tuto fasádu například dřevěnými komponenty, obohatit ji o štípaný kámen, anebo vyřešit část fasády ta, že na ni dáme lícové zdivo. Na tento typ doplnění fasády se podíváme podrobněji Lícové cihly lze totiž volit v různých variacích a dávat je na fasádu dle rozličných klíčů.

Výběr lícových cihel

Lícové zdivo je k dispozici v různých cenových i tvarových variantách. Koupit se dají jak klasické lícové cihly po jednotlivých kusech, tak lícové pásky, které jsou vyveden v imitaci konkrétních cihel. Moderní lícové cihly mají většinou klasické rozměry, jako je tomu u standardních cihel, jež se používaly v minulosti. Dojem celkového obložení je pak jasný a připomíná jednoznačně zděnou stavbu. Lícové zdivo vypadá kouzelně, a to klidně i v podobě pásků. Ty nikdo na první ani druhý pohled nepozná.

Barva i tvar jsou důležité

Lícové cihly mohou mít klidně i jiný než obdélníkovitý tvar, nicméně ten je jakousi klasikou a volen je nečastěji. Mnohdy se lícové cihly využívají pouze na řešení kousku fasády, jelikož jen tak dokonale vyniknout. Mohou třeba lemovat vchod anebo rohy stavby. Barevně by měly lícové cihly precizně doplňovat fasádní barvy. Pokud půjdete do maximálního kontrastu, příliš si nepomůžete. Většinou bude odměnou poměrně divoký vzhled domu.

Co je zapotřebí k realizaci?

Jestliže si chcete obložit domek lícovým zdivem, je vhodné to řešit ještě před finálním nahozením fasády. Existuje sice i lícové zdivo přímo na fasádní barvu, ale ideální to není. Potřebovat budete klasické zednické nástroje jako lžíci a různé typy špachtlí. Zapomenout nelze ani na speciální lepicí směs určenou na lícové zdivo. Její smíchání není složité a zvládnete jej dle návodu na obalu lepidla.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

2 komentáře

 1. michaela.kotynkova@seznam.cz'Michaela Odpovědět

  Dobrý den, mohu se zeptat, co je to za barvufasády, která krásně ladí s lícovými cihlami na obrázku? Děkuji.

  1. Radek Štěpán Autor příspěvku Odpovědět

   Dobrý den,
   obrázek je bohužel pouze ilustrační, takže neporadím.
   Trefit odstín fasády není nic jednoduchého. Ve finále jsme se u našeho domu také vcelku divili, že to vypadá jinak než vzorek.
   Radek Štěpán

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *