OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sádrokarton v interiéru dokáže divy

Sádrokartonové konstrukce jsou v současné době poměrně žádanou záležitostí. Není se čemu divit. Jeho instalace v interiéru mnohdy nahradí celou řadu různých jiných materiálů, ze kterých by se třeba některé tvary daly vykouzlit jen velmi složitě. Jak tedy na řešení sádrokartonu v interiéru? Některé nápady jsou skutečně zajímavé a rozhodně není od věci se na ně občas podívat a pokusit se najít zajímavé alternativy, které sádrokarton stoprocentně vyrobit umí. Odpovězme si tedy na otázky, kde všude se může tohoto materiálu v interiéru využívat.

Sádrokartonové podhledy

Za největší klasiku, jejímž základem je sádrokarton, jsou považovány sádrokartonové podhledy. Ty je možné bez větších potíží realizovat prakticky v jakékoli budově. Pokud ale stavíte nový domek a máte jej na dvě patra, tak většinou stačí řešit stropní konstrukce betonovou vrstvou, pod kterou již není nezbytné dávat opět sádrokartonové desky. V případě snížení stropu v některé z místností již starší stavby ovšem tuto nutnost v každém případě pocítíte, nebude možné se bez využití sádrokartonů obejít.

Sádrokartonové příčky

Určitě hojně využívané jsou i sádrokartonové příčky. Ty si najdou místo v kterémkoli interiéru především jako určitý vymezovací komponent, který je schopen rozdělit prostor na několik částí. Určitě stojí zato najít si přímo konkrétní pozici, do které lze aplikovat sádrokartonovou příčku. Ta nemusí být plná, ale může tvořit třeba jen půlkruh. Ostatně na obrázku v úvodu článku to lze vidět naprosto přesně.

Řešte si sádrokarton sami

Sádrokartonové podhledy lze do interiéru bez větších problémů aplikovat i svépomocí. Stačí koupit samotné sádrokartonové profily, desky a začít. Samotné profily montáž usnadní, a pokud zvládnete ji, pak je to nejmenší dostat do profilů desky a pak následně celou plochu sádrokartonu obrousit. Jako poslední vrstva přijde malba.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *