Jídelna a obývací pokoj v minimalistickém pojetí

Krásná jídelna a obývací pokoj spolu jednoznačně souvisí a designově do konkrétního interiéru padnou. Pokud je vás domek poměrně malý a chcete mít obě dvě místnosti spojené, neměl by to být žádný problém. Je třeba vše řešit s maximální možnou péčí a snahou o zachování dostatečného množství prostoru. Výbornou volbou je nějaký hezký konferenční stolek a posezení u klasického stolu v moderním stylu. Podívejme se tedy na různá provedení moderního interiéru kuchyně a jídelny menších rozměrů. Některé zajímavé inspirace obývací pokoj našeho typu uričtě přinést může, tak se na jeho varianty soustřeďme.

Varianta s konferenčním stolem uprostřed

Konferenční stolek ve středu

Jako základ celého rozmístění jednotlivých kusů nábytku si vezmeme konferenční stolek. V první variaci bude konferenční stolek uprostřed celé místnosti. Konferenční stolek utvoří jakýsi střed celého prostoru. Okolo konferenčního stolu se budou nacházet křesla a jídelní stůl se židlemi bude stát v rohu místnosti, kde nejsou okna. Tato variace je poměrně pohodlná z pohledu vzdušnosti, nicméně u jídelního stolu je poměrně tma. V případě výběru hezkého světla ale není co řešit.

Konferenční stolek pod oknem

Konferenční stolek pod oknem

Zajímavou variaci je i konferenční stolek pod oknem. Tady jej lze umístit v podobném postavení, jako tomu bylo v předchozím případě. Problém může nastat se světlem ve večerních hodinách. Na to je třeba myslet předem a světlo k oknu dát. Jak bude ale celá kompozice vypadat, je ryze na vás. Jídelní sestava se bude stěhovat k druhému oknu, kde se nabídne dostatečné množství prostoru. Určitě není problém ještě do zbylého rohu místnosti umístit dvě bonusová křesla.

Konferenční stolek není zapotřebí

Konferenční stolek není zapotřebí

Někteří lidé vycházejí z názoru, že konferenční stolek není zapotřebí. Pravda ej ale taková, že rozmístění nábytku v prostoru jen tak okolo jídelního stolu možná vypadá hezky pouze na první pohled. Funkčně se jedná o ne příliš povedenou variantu. Pokud se vám ale tato možnost líbí, pak není od věci si takto obývací pokoj přeskládat a místo si v něm třeba najde i obývací stěna a jiné komponenty.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *