7 tipů jak ušetřit na stavbě domu

Stavba domu je pochopitelně velmi nákladná záležitost, nicméně pokud skutečně víte, jak na to, pak můžete hodně finančních prostředků ušetřit. Podívejme se tedy podrobněji, jakým způsobem tak lze učinit. Máme pro vás 10 základních tipů, které vedou k maximální úspoře.

1. Stavějte svépomocí

Pokud nějakou ze stavebních činností ovládáte, pak se nebojte a pokuste se co nejvíce postavět svépomocí. Vlastní práce vás bude stát maximálně čas a nic navíc.

2. Nakupujte ve větším množství

Pokud nakoupíte stavební materiál a pomůcky na stavbu ve větším, dočkáte se poměrně zajímavých slev. Zejména větší stavebniny jsou schopny poskytnout maximálně výhodné ceny.

3. Nekupujte ztracené bednění

Dokážete-li základy domu vyřešit bez ztraceného bednění, máte do jisté míry vyhráno. Pokud si spočítáte cenu dřeva na stavbu a objem betonu, pak vám určitě vyjde nižší suma, než kterou byste museli dát za ztracené bednění.

4. Vizualizace v interiéru

Vše si v interiéru nechejte precizně navrhnout, dostanete se tak do fáze, kdy nebude nutné nic předělávat a snažit se znovu dát dohromady to, co se udělalo špatně.

5. Vybírejte levné zdivo

Velmi důležitý je u jakékoli stavby výběr zdiva. Pokud si nezakládáte na tom, že byste museli mít ty nejdražší pálené cihly, pak rozhodně volte tu nejlevnější možnou variantu.

6. Zateplení fasády řešte pomocí polystyrénu

Velkou úsporu přinese i polystyren. U zateplení fasády bude ideálním pomocníkem. Příliš ekologicky sice není, nicméně z hlediska celkové tepelné propustnosti se bude jednat o optimální materiál.

7. Na interiérové zateplení je ideální minerální vata

Interiérové zateplení krovů anebo stropů řešte minerální vatou. Ta dokáže z pohledu celkového součinitele tepla divy a rozhodně nebude tak drahá, jako foukaná izolace. Ta se navíc dostane i do míst, kam byste se později třeba při opravách elektroinstalace nedostali.

 

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.