Možnosti výběru vodovodní baterie

Vodovodní baterie bude mít ve vašem novém domě několikanásobné zastoupení, a tak určitě stojí zato podívat se přesně na to, jakým způsobem ji vybírat. Orientovat bychom se měli podle různých kritérií. Těch je celá řada. Rozhodně se nejedná pouze o celkovou cenu a délku záruční doby. Jmenovat bychom mohli třeba úsporu vody, spolehlivost a také tichý chod. Zapomenout bychom neměli přitom ani na estetické hledisko a další záležitosti. Buďme ale podrobnější a shrňme si všechny ukazatele postupně.

Cena a druh vodovodní baterie

Cena vodovodní baterie se liší dle výrobce a kvality. Koupit je možné baterie od pár set korun až po ty, které stojí klidně i okolo 10 000 korun a výše. Standardní záruka na vodovodní baterie se musí pohybovat minimálně mezi 5 až 7 lety. Z hlediska druhů můžeme volit klasické nástěnné baterie, stojánkové baterie anebo nejmodernější typ baterií, jimiž jsou podmítkové baterie. Na ty je ale nezbytné myslet předem ještě v době, kdy nejsou na zdi nahozeny omítky.

Ovládání a funkce vodovodní baterie

Jako první byste si měli určit, kterou rozteč budete volit. Nejčastěji se jedná o rozteče 100 anebo 150 milimetrů. Důležité je i to, jestli budete chtít kohoutkové anebo pákové baterie. Druhé jmenované jsou bezesporu modernější a funkčně dokonalejší. Kohoutková těsnost je u nich maximální a komfort užívání tím pochopitelně roste. Z hlediska regulace jsou ideální termostatické baterie.

Termostatické baterie nabízí spousty výhod

Výbornou volbou jsou zejména termostatické baterie. Ty jsou mnohem pohodlnější, než je tomu u pákových baterií. U těchto baterií dochází ke skvělému efektivnímu mísení horké a studené vody. Stačí pouze nastavit teplotu. Jinak tyto vodovodní baterie nabízejí i dětskou pojistku, jež zabraňuje opaření. Optimální jsou tyto baterie ve vaně a ve sprše. Jednodušeji u nich ale může dojít k zanesení vodním kamenem.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.