Jednoduchá sedací souprava pro pohodový relax

Odpočinek potřebuje každý člověk. Většinu času sice trávíme v zaměstnání a při spánku v ložnici, nicméně kvalitní sedací souprava v obývacím pokoji může bezesporu přinést skvělý relax. Možností výběru sedacích souprav je celá řada. Hezké jsou rohové sedací soupravy, ale i klasické sedací soupravy složené z mnohých součástí. Pokud ovšem nepotřebujete žádné výstřelky módy, postačí vám i jednoduchá sedací souprava, která je schopna zajisti vše, co se od ní očekává…

Kůže a tmavý odstín dřeva

Z designového hlediska se můžete spolehnout na kombinaci koženého materiálu a dřeva. Pokud se vám podaří vytvořit kontrast podobně, jako je tomu na obrázku, pak bude sedací souprava vypadat opravdu skvěle. Bílá barva se s hnědým lakem skvěle doplňují. Vše ještě podtrhnou oblé tvary celé sedací soupravy. Rozměrově nemusí být sedací souprava ni nijak výrazně rozměrná. V případě potřeby není problém dokoupení křesla anebo jednoduchého taburetu.

Polotvrdá vystélka

Když se do sedací soupravy při posazení doslova zaboříte, určitě to není optimální. Posed by měl být polotvrdý. Příliš tvrdý povrch je nepohodlný a při delší sezení by vás mohla sedací souprava tlačit. Pozor je vhodné dát i na příliš hranaté tvary. Jednak nevypadají příliš komfortně a jednak mohou být i nebezpečné v domácnostech, kde žijí děti.

Komplet, anebo s přídavnými polštáři

Sedací soupravy lze volit jak v komplexním provedení, tak i jako jen základní část, která je doplněna o polštáře. Druhá jmenovaná varianta je poněkud variabilnější, jelikož je možné s polštáři operovat a vytvořit si tak pohodí, které potřebuje každý člověk, kterých si chce pořádně odpočinout. Při posezení u televize takováto sedací souprava určitě poslouží stejně tak jako při hovoru s návštěvou.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.