Led osvětlení interiéru

Led osvětlení interiéru je dnes asi nejmodernější možností řešení osvětlení konkrétního domu anebo bytu. Spousta lidí se pochopitelně zhlédla v tom, že led osvětlení je momentálně in a kterýkoli návrh interiéru s ním v každém případě počítá. Je zapotřebí se ale nad celou situací zamyslet a pokusit se uvažovat opravdu racionálně. Ne každý interiér totiž bude vypadat s tímto osvětlení skvěle. Často se dělají ve volbě osvětlení docela hrubé chyby. Podívejme se tedy, jakým způsobem osvětlení interiéru řešit optimálně.

Led bodovky mohou vypadat vkusně

Led bodovky v interiéru mohou vypadat zajímavě, a to především tehdy, když se zvolí ve vkusné kombinaci. Některé interiéry mají snížené stropy a ze sádrokartonu zkonstruovaný výklenek ve stropě. Led bodová světla tak mohou vytvářet pouze světlo a jako zdroj nemusí být viditelná. Ani samotné LED žárovky ostatně nejdou v obrysech vidět. Tato varianta je hezká především v tom, že světelný zdroj je neviditelný, což nepůsobí nijak rušivě. Práce na sádrokartonové konstrukci je ale složitější a nákladnější.

Barva světla je důležitá

Poměrně důležitá pro led osvětlení v interiéru je barva světel. Volit je možné i led světel hned několik typů barev. Primárně je ale na výběr ze třech odstínů. Klasiku představuje zejména žlutá barva, jež je typická i pro klasické anebo úsporné žárovky. Moderněji vypadají bílá led světla. Jestliže chcete být spíše konzervativnější, pak stojí zato volit teplou bílou barvu. Poněkud chladněji působí studená bílá barva led světel. Když se to s nimi ale nepřežene, pak vypadají hezky.

Hvězdná obloha hyzdí interiéry bytů i domů

Spousta lidí dnes někde vyčte, že bodová led světla design interiérů maximálně povznesou, a tak si jich nakoupí spoustu. Chodba, obývací pokoj a další místnosti pak vypadají jako hvězdná obloha a působí maximálně neosobně a chladně. Ideální je kombinovat bodovky s klasickým centrálním osvětlením místnosti, čímž ostatně mnohé vizualizace interiérů počítají.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *