Jak čistit plastové boxy na potraviny

krabička

Plastové boxy se dají v dnešní době sehnat na trzích v nejrůznějších podobách, designech i barvách. Jsou využitelné především tam, kde je potřeba přenést potraviny na jiné místo. Pojmout dokáží velké množství surovin a zásobovat vás dokáží i na celý den. Často v sobě ale zanechávají nejrůznější pachy jídel. Ty je potřeba z plastových boxů dostat co nejrychleji. Běžný mycí prostředek však na ně přitom mnohdy nestačí. Někdy je zapotřebí zvolit jinou formu mytí, než jen běžný jar a vodu.

Plastové nádoby nechte odmočit

Plastové nádoby zprvu otřete do suchého savého papíru. Nádoby nechte otevřené a zbavte je přebytečného tuku a mastnoty. Teprve poté je zanořte do lázně s teplou vodou a mycím prostředkem na nádobí. Některé plastové boxy jsou určené přímo do myčky, nemusíte se proto obávat, dát je na běžný mycí cyklus právě tam.

krabička

Foto: Pixabay

Na zápach postačí obyčejné noviny

Pokud je plast i poté cítit po předešlých potravinách, je na čase zbavit plast i zápachu. Zmuchlané noviny nechte přes noc ve vyčištěné suché krabici. Krabici přitom zaklopte řádně víkem. Následně stačí krabici jen vymýt saponátem a horkou vodou.

Jedlá soda zabere

Pokud nemáte při ruce štos nasbíraných starých novin, nevadí. Se zápachem z krabic si hravě poradí i jedlá soda. Do jednoho hrnku s teplou vodou nasypte zhruba jednu až dvě lžičky jedlé sody. Roztok rozmíchejte a pomocí hrubší stěny abrazivní houbičky plochy plastu nakonec vydrhněte.

Jedlou sodu hravě nahradí i „prdopeč“

Obsah sáčku s kypřícím práškem nasypte do nelibě zapáchajícího boxu. Přidejte teplou vodu a krabičku důkladně uzavřete. Tento léty prověřený nálev nechte v plastu působit přes noc. Plast postačí po důkladném odmočení už jen krátce vymýt.

Pomocník ocet 

Není nad osvědčený ocet. Ten zbaví plastové boxy nejen zápachu, ale také dalších nečistot. Ocet tedy nalijte přímo do boxu a smíchejte ho se stejným množstvím teplé vody. Nic nebrání tomu, aby vaše boxy na jídlo byly opět jako nové.

Zdroje informací: https://www.jakcistit.cz/jak-vycistit-plastove-boxy-na-potraviny/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.