Jak využít liché ponožky? Poslouží doma jako prachovka, lapač pachu i místo sáčku

ponožka

Přestože je kupujeme zásadně v páru, tak zejména po vyprání nějak mizí. Vždy se nějakým záhadným způsobem vytratí. Řeč je o ponožkách. Nicméně liché kusy netřeba hned vyhazovat. Poradíme vám, jak je ještě můžete využít.

Záhada, kterou ještě nikdo nevyřešil. A přitom to zná snad každý. Přestože kupujeme ponožky v páru, tak najednou zůstávají osamocené. Nicméně liché kusy ponožek nemusí hned letět do koše. Můžete je použít doma k jinému účelu.

Náhrada prachovky při úklidu

Zejména se jedná o takové ty chlupaté, huňaté ponožky. Stačí si je navléknout na ruku a stírání prachu bude jednoduché, rychlé a efektivní. Dokonce vás to bude bavit. Však je to zase něco jiného, než když utíráte prach klasickou prachovkou. Stačí málo a práce je hned rychlejší a zábavnější. Obdobně lze využít i při mytí koupelny a dalších předmětů. Jen stačí pokapat čisticím přípravkem, který je bezpečný pro pokožku a s chutí se pustit do práce.

Poslouží místo látkového sáčku

Ponožku můžete použít i jako sáček. Můžete do ponožky vložit například zbytky mýdla, pakliže používáte tuhou variantu, lze vložit i kvítky. Vše vám krásně provoní šatní skříň či jiné menší uzavřené prostory. V dobře vypraných ponožkách je možné skladovat třeba i ořechy či byliny na zimu.

Účinná pomoc k čištění

Ponožky poslouží i jako skvělý prostředek k čištění. Jsou lepší než hadr, neboť k nim máte lepší přístup. Skvěle s nimi můžete naleštit nábytek a umýt veškeré věci.

ponožky

Foto: Pixabay

Originální ochrana podlahy

Sice to působí komicky, ale pakliže jste trochu extravagantní domácnost, pak můžete využít ponožky i jako ochranu vaší podlahy. A to zejména v případě, že máte prostě ve zvyku stále neustále hýbat stolem, židlemi, křeslem apod. Zkuste na nohy nábytku navléknout staré ponožky. Neponičíte si podlahu. Nicméně tento způsob ocení každý při přemístění nábytku nebo stěhování.

Okrasná spona do vlasů

Pokud máte husté vlasy, tak využijte ponožky k vytvoření gumičky. Potřebujete nůžky, případně jehlu a nit k obšití. Ustřihnutím pásu, můžete tak ze staré liché ponožky vytvořit zajímavou gumičku do vlasů.

Zdroj: ireceptar.cz, hobby.instory.cz

Náhledové foto: Pixabay