Izolace zdiva

Izolace zdiva: Důvodů pro její realizaci je hned několik

Přebytečná vlhkost dokáže v jakémkoli objektu napáchat nanávratnou škodu. Pokud se i u vás začínají objevovat její základní příznaky, je třeba začít jednat. Spolehlivé řešení představuje precizní izolace zdiva. My se podíváme podrobněji na důvody, které by vás měly motivovat k tomu, že povoláte odborníky, jež budou zdivo izolovat. Mimo tyto důvody nezbytnosti izolace zdiva také doporučíme profesionální firmu, která se o vše postará od A až po Z.

Izolace zdiva

Zdroj obrázku: izolacehroz.cz

Přestaňte už dýchat nezdravý vzduch

Jedním z hlavních důvodů pro realizaci izolace zdiva je bezesporu fakt, že ve vlhkých prostorách dýcháte velmi těžký vzduch. Často bývá obohacen o spóry plísní, které pochopitelně v takovémto prostředí vznikají, a to ve velkém. Větrání nestačí. V momentu, kdy dojde ke zvýšení relativní vlhkosti nad 80 % a u omítek nad 4 %, se začnou plísně a houby šířit poměrně rychlým způsobem.

Ušetřete na vytápění objektu

Nadměrná vlhkost spojená se vznikem tolik typických vlhkostních map nutí majitele objekt více vytápět. Stejně tak jste nuceni velmi často větrat, což logicky také vede k vysokým tepelným ztrátám a následnému zvýšení účinnosti otopné soustavy. Čím častěji kotel spíná, tím samozřejmě protopíte víc. Faktura za plyn nebo elektřinu tak může být doslova děsivá.

Izolace zdiva

Zdroj obrázku: izolacehroz.cz

Nedopusťte postupnou destrukci zdiva

Jestliže se voda dostane do zdiva, které je porézní, ve stavebních materiálech se usadí soli. Kumulují se na povrchu zdiva či omítky a po odpaření vody začínají krystalizovat, což má za následek postupnou destrukci samotného zdiva. Omítky se odlupují a cihly nebo jiný materiál se postupně ničí. Je to zbytečné, protože moderní izolace vlhkého zdiva umí všem nepříjemnostem zamezit. Otázkou už pouze zůstává, kdo ji provede. I na to ale máme odpověď. Výbornou volbou je společnost Izolace František Hróz. Tato firma má v oboru dlouholeté zkušenosti a nabízí hned několik metod izolace zdiva, jako jsou podřezání zdiva motorovou pilou, diamantovým lanem anebo chemická injektáž, aktivní elektroosmóza a mnohé další.

Zdroj náhledového obrázku: izolacehroz.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *