Střešní okna

Střešní okna nové generace

V dnešní době se dbá především na funkčnost. Milovníci moderny a funkčního stylu si přijdou na své i u střešních oken.  Klasická střešní plastová okna už jsou pomalu nahrazována letošní novinkou na trhu, která má spoustu praktických funkcí. Tou novinkou jsou výklopně- kyvná okna.

Funkce oken

Střešní okno nové generace má dvě funkce. První funkce je výklopná. Díky této funkci se i vysocí lidé mohou kochat výhledem z okna. Navíc je možné ponechat okno otevřené v libovolné pozici id 0° do 35° a tím se také zvyšuje užitná plocha místnosti. Druhou funkcí je funkce kyvná. Ta slouží k mytí vnější strany skla nebo ke stahování rolety do střešního okna. Celé okno je ovladatelné klikou a to v dolní části křídla. Způsob otevření střešního okna zajišťuje tlačítko, chcete-li přepínač, který je umístěn v rámu. Stabilita křídla i bezpečnost funkcí je zaručena systémem kování a závěsů.

Klima a odolnost oken

Stření okna jsou vybaveny ventilační klapkou V 40P zajišťující takové množství vzduchu, které je pro život optimální. Ventilace v podkrovních bytech tak zaručí nejen zdravé mikroklima, ale uspoří i energii. Tím pádem se vám také sníží náklady na vytápění. Pro svá okna si navíc můžete vybrat různé zasklení, například se zvýšenou odolností proti přehřívání nebo vloupání.  Odolnost okna je vylepšena použitím těsnění v profilu a thermo distančním rámečkem TGI. Těsnění chrání před případným proniknutím vody z tajícího ledu na střeše.  Riziko kondenzace vodních par na rámech křídla zase omezí distanční rámeček TGI.

Bezpečnost a montáž

Výrobci mysleli i na možnost vloupání se do bytu či domu skrz okna.  Výklopně- kyvná okna mají bezpečnostní systém umístěný ve zpevněné konstrukci okna. Tento systém má za úkol zvýšit odolnost okna proti vloupání a zároveň nedovolit oknu se otevřít při šlápnutí na křídlo. Samotnou montáž střešních oken díky všemožným funkcím musí samozřejmě udělat odborník, který se přímo těmto montážím věnuje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *