rolety

Rolety do oken

Jarní slunce už se dere na oblohu a začíná prostupovat i okny do domů či bytů. Pokud patříte mezi ty, kteří si ráno rádi pospí v šeru, kde je slunce nebude rušit, pořiďte svým oknům elegantní rolety.  Rolety do oken existují v různém provedení. Mezi ty nejznámější patří látkové rolety, římské rolety nebo třeba rolety bambusové. V článku se však zaměříme především na ty textilní.

Rolety jako dekorace

Pro zastínění oken se nemusíte pouštět do náročných rekonstrukcí. Úplně postačí popustit uzdu své fantazii a vyhrát si s barvami, které vám budou v dané místnosti příjemné. Například letošním trendem jsou rolety pruhované. Každý si však můžete vybrat dle své libosti. A jelikož rolety jsou spíše praktickou dekorací, neměly by zruinovat ani váš rozpočet. 

Hlavně praktičnost

V poslední době zažívají okenní rolety velkou renesanci. Největší důraz se klade na praktičnost, snadnou údržbu a samozřejmě dokonalé zastínění místnosti s různými polohami rolety.  Největší výhodu mají textilní rolety oproti klasickým záclonám, jelikož jak už bylo řečeno, se lépe udržují a zároveň nepropouští světlo. Spoustu zákazníků si hlavně v nových domech záclony ani nepořizují a volí elegantní rolety v nejrůznějších barvách. Co se týká ovládání, to může být ruční s řetízkem nebo na dálkové ovládání, díky kterému si z pohodlí například postel nebo sedací soupravy nastavíte nejvhodnější polohu rolety podle toho, jak to bude příjemné vám.

Trendy pruhy

Letošním trendem jsou opravdu zebří pruhy. Tento trend totiž splňuje dvojí funkci.  Látka je totiž dvojitá, střídají se na ní pruhy plné s průsvitnými, a proto ta podobnost se zebrou. Díky tomuto spojení dosáhnete částečného i úplného zastínění. A to se určitě vyplatí.

Zebří rolety fungují následovně:

  1. Jestliže se budou průsvitné pruhy střídat, světlo bude z části pronikat do místnosti.
  2. Naopak pokud budou plné pruhy zepředu i zezadu látky u sebe docílíte výrazného zastínění v interiéru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *